Jak działa suchy szampon i jak należy go używać?

0
1115

Suche szampony już od wielu lat cieszą się na rynku ogromną popularnością. Nic dziwnego – jego użycie jest naprawdę szybkie i proste, a ponadto przynosi spektakularne efekty. Jest to niezastąpiony produkt, jeżeli w krótkim czasie chce się przywrócić włosom świeży wygląd. Co jednak należy wiedzieć o suchym szamponie przed jego użyciem?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jaki-suchy-szampon-wybrac/

Działanie suchego szamponu

Przede wszystkim, suchy szampon nie myje włosów, tylko je odświeża i to zaledwie na kilka godzin. Działanie preparatu polega na tym, że za pośrednictwem substancji pudrowych optycznie neutralizuje on nieświeży wygląd włosów.

Warto pamiętać o tym, że po użyciu suchego szamponu, na drugi dzień trzeba koniecznie umyć głowę. Ponadto, jeżeli suchego szamponu używa się dość często, należy włosy myć szamponem o silniejszym działaniu oczyszczającym. Bardzo ważny jest również dobór kosmetyku do rodzaju włosów – jest to istotne zarówno ze względu na ich kolor, jak i indywidualne preferencje.

Jak nakładać suchy szampon?

Oprócz wyboru odpowiedniego preparatu, bardzo istotne jest także to, jak się go używa. Pierwszym krokiem jest dokładne rozczesanie włosów, aby produkt mógł równomiernie pokryć powierzchnie pasm. Następnie, należy spryskać włosy od nasady. Istotne jest to, aby spryskiwać pasmo po paśmie, a przed użyciem produktu należy wstrząsnąć opakowaniem.

Po aplikacji, można delikatnie wmasować kosmetyk we włosy, aby dokładnie się on wchłonął. Aby sebum zostało zneutralizowane, należy pozostawić preparat do wyschnięcia na włosach przez minutę lub dwie. Następnie, warto przechylić głowę i dokładnie rozczesać włosy.

Ponadto, suchy szampon może mieć nie tylko działanie odświeżające, ale również stylizujące. Może on dodać włosom objętości, co jest świetnym pomysłem dla osób posiadających cienkie i delikatne włosy. Aby włosy stały się optycznie bardziej gęste, można kilka razy spryskać je szamponem (trzymając głowę w dół), a następnie delikatnie ułożyć grzebieniem lub własnymi palcami.

Przeczytaj też: http://paperpassion.pl/produkty-ktore-chronia-skore-przed-sloncem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here