Lampy wiszące do 5 różnych pomieszczeń

0
734

Obecnie króluje trend na minimalistyczne i nowoczesne urządzanie mieszkań. Nie można więc przejść obojętnie obok oświetlenia, które odgrywa ważną rolę w wystroju wnętrz. Do wyboru jest wiele różnych modeli, w tym minimalistyczne lampy sufitowe, ale także rozłożyste i zwracające uwagę żyrandole. Jest jednak coś, co wpisuje się pomiędzy oba rodzaje. Tym czymś są lampy wiszące. Stanowią niezwykle uniwersalne rozwiązanie nie tylko do nowoczesnego salonu, ale i do innych pomieszczeń. Dostępne w wielu różnych kolorach lampy wiszące dopasujemy do praktycznie każdej kolorystyki wnętrza. Poniżej przygotowaliśmy listę pomieszczeń, w których sprawdzą się najlepiej.

1.  Lampy wiszące do salonu nowoczesnego

Oczywiście podstawowym miejscem, w którym możemy zainstalować lampę wiszącą, jest pokój dzienny. Jest to wnętrze wręcz stworzone do takiego rodzaju oświetlenia, jednak warunkiem jest nieco wyższy sufit. Dopiero wtedy lampa wisząca pokazuje swoje pełne oblicze i prezentuje się najlepiej. Jeśli chodzi o salonowe oświetlenie, to do wyboru mamy bardziej wymyślne i ozdobne lampy wiszące, ale także takie minimalistyczne i wręcz futurystyczne. Szczególnie czarna lampa wisząca w połączeniu z innymi akcesoriami w tym kolorze i białym salonie będzie wyglądać równocześnie bardzo elegancko i nowocześnie.

2.  Lampy wiszące do kuchni potrójne

Jeśli chodzi o lampy wiszące do kuchni, to istnieje pewien konkretny rodzaj, który sprawdzi się tu idealnie. Mowa oczywiście o modelach potrójnych, które idealnie sprawdzą się do podświetlenia podłużnego kuchennego blatu. Weźmy pod uwagę, że kuchnia ma bardzo często właśnie podłużny kształt, więc warto zadbać o równomierne oświetlenie każdej jej części. Lampy wiszące do kuchni zagwarantują nam to w pełni, a do tego będą pełnić integralną część wystroju wnętrza. Ponownie przy nowoczesnych kuchniach warto rozważyć lampę wiszącą czarną, która będzie świetnie kontrastować z jasnymi kuchennymi meblami.

3.  Lampy wiszące do jadalni nad stół

O ile do wnętrz wymienionych wyżej można wybrać inny rodzaj oświetlenia, tak trudno wyobrazić sobie jadalnię z okrągłym stołem bez jednopunktowej lampy wiszącej. Dzięki niej stworzymy nastrojowe oświetlenie do posiłku i wspólnych spotkań z rodziną i znajomymi. Przy bardziej podłużnych i prostokątnych stołach warto rozważyć użycie takiej samej potrójnej lampy wiszącej jak do kuchni. A jeżeli nasza jadalnia znajduje się właśnie w kuchni lub w salonie, to można użyć jednej lampy do całego wnętrza, albo zdecydować się na dodatkową znajdującą się bezpośrednio nad stołem.

4.  Funkcjonalne lampy wiszące do biura

Kolejnym miejscem, w którym lampy wiszące się dobrze sprawdzą, jest biuro. Nowoczesne i przestronne pomieszczenia będą potrzebowały czegoś, co oświetli miejsce pracy z niższej wysokości niż z sufitu. W tym celu najlepiej sprawdzą się podłużne i płaskie modele, których jedna lampa może oświetlić nawet kilka stanowisk! Dodatkowo specjalne właściwości takiego oświetlenia wpłyną na komfort i ergonomię pracy. Warto rozważyć czarne lampy wiszące, które będą wyglądać niezwykle nowocześnie przy białych blatach biurek.

5.  Lampy wiszące do łazienki? Czemu nie!

Oświetlenie łazienki kojarzy się zwykle z płaskimi plafonami sufitowymi lub ściennymi oraz z kinkietami. Jednak wcale tak nie musi być! Jeśli tylko wysokość sufitu na to pozwala, to śmiało możemy zdecydować się na lampy wiszące do łazienki. Z całą pewnością wprowadzą one nieco elegancji do łazienkowego wnętrza. Lampy wiszące do łazienki sprawdzą się szczególnie dobrze w nieco większych wnętrzach. Pamiętajmy jednak, by dobrać do nich odpowiednie kinkiety do umieszczenia w okolicy lustra. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na oznaczenia producentów, ponieważ oświetlenie łazienki powinno być przede wszystkim odporne na wilgoć i zachlapania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here