Śpiworki do wózków, fotelików i sanek, czy się różnią od siebie?

0
932

Większość niemowlaków uwielbia spać w samochodzie, zwłaszcza w trakcie jazdy. Gdy nadejdzie jesień każdy rodzic chce zapewnić dziecku, odpowiednie ogrzanie ciała. Niemowlę w samochodzie, nie może być ani przegrzane ani zziębnięte. Jeżeli chcemy uchronić przed tym malucha, należy rozważyć zakup śpiworka do fotelika lub wózka.

Śpiworek czy kocyk, co jest lepsze?

Aby śpiworek był praktyczny, należy go zgrać z fotelikiem samochodowym. Na rynku jest dostępna cała masa takich otulaczy. Jak zastosujemy śpiworek zależy od nas, możemy przepleść go przez pasy, okryć cały fotelik lub tylko nóżki malucha. To co wyróżnia śpiworki to to, że w żaden sposób nie wpływają na działanie fotelika. Dzięki temu zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo, podczas podróży autem.

Czy śpiworek można zastąpić kocykiem? Jasne, że tak. Nawet nieźle zda to egzamin, ale u starszych dzieci. W przypadku niemowlaków, lepszym wyjściem będzie śpiworek, który jest bardziej praktyczny. Nie będzie się przemieszczał i porządnie otuli malucha.

Śpiworki do wózków, fotelików i sanek dla dzieci

Rodzaje śpiworków dla dzieci

Śpiworki dla dzieci, są podzielone ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Różnią się również rozmiarem. Jakie śpiworki dla dziecki wyróżniamy?

  • śpiworek wykonany z poliestru lub ortalionu, wypełniony jest otuliną. Zapewnia ona odpowiednie ciepło.
  • śpiworek wykonany z wełny, jest zaletą jest to, że świetnie ogrzewa malucha. Ale może powodować alergie.
  • śpiworek wielofunkcyjny, idealnie sprawdza się na sanki, na spacer do wózka, czy do fotelika samochodowego. Po rozpięciu takiego śpiworka, może on służyć jako mata do zabawy.
  • śpiworek-otulacz, sprawdza się wyłącznie na sankach. Wyróżnia się kształtem, taki śpiworek może być przywiązany do sanek.
  • śpiworek o regulowanej długości, posiada na dolnej części klapę, dzięki której jest możliwość dopasowania długości śpiworka do wzrostu pociechy.
  • śpiworek ze ściągaczem, ma zastosowanie podobne do kaptura. Chroni główkę dziecka przed zimnem i wiatrem.

Przeczytaj też: http://paperpassion.pl/jakie-sa-akcesoria-do-fotelikow-samochodowych-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here