Pierwsze urodziny – pomysły na dekoracje

0
195

Pierwsze urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu malucha oraz jego rodziców i bliskich. To niezwykle emocjonujący moment, który warto uczcić w wyjątkowy sposób. Organizowane z takiej okazji przyjęcia wymagają zatem nie tylko przemyślanego menu, ale też odpowiednich dekoracji mieszkania czy restauracji. Na jakie ozdoby warto się zdecydować przy organizacji przyjęcia z okazji pierwszych urodzin?

Balony z okazji pierwszych urodzin – dekoracje uniwersalne

Naszym zdaniem żadne przyjęcie urodzinowe nie powinno odbywać się bez dekoracji z balonów! Nie powinno ich zatem zabraknąć także na imprezie z okazji roczku malucha.

Balony na przyjęcie urodzinowe można przy tym dobrać w bardzo prosty sposób. W sprzedaży znajdują się bowiem warianty z nadrukowanymi, dekoracyjnymi wzorami czy napisami, które od razu kojarzą się z tą ważną okazją. Można oczywiście wybrać także foliowe balony, które produkowane są w wielu kształtach – na przykład tortu, korony czy misia. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Co więcej, przy odrobinie weny i umiejętności, z balonów można stworzyć proste, ale oryginalne kompozycje dekoracyjne – na przykład girlandy balonowe, które świetnie ozdobią każdą salę. Baloniki mogą być także zebrane w instalacje przypominające bukiety – umieszczone na specjalnych stojakach stworzą przestrzenną i oryginalną formę dekoracji.

Zaoszczędź czas i energię – jednorazowe naczynia na przyjęcie z okazji pierwszych urodzin

Jeżeli chodzi o menu oraz stoły, na których serwowane będą urodzinowe przysmaki, warto rozważyć wykorzystanie takich akcesoriów, jak jednorazowe naczynia. Są one nie tylko praktyczne, ale mogą też stanowić istotny element dekoracyjny. Podobnie bowiem, jak balony, są dostępne tak w prostej, jednobarwnej formie, jak też z nadrukami, na przykład nawiązującymi do postaci z bajek.

Wybierając jednorazowe naczynia w konkretnym stylu czy kolorystyce możesz wprowadzić na przyjęcie wybrany temat lub motyw przewodni. Na rynku dostępne są różne zestawy jednorazowych naczyń, które zawierają talerzyki, kubeczki, a nawet papierowe obrusy i serwetki.

Jednorazowe naczynia mają jeszcze jedną zaletę – po imprezie nie musisz już spędzać godzin na zmywaniu. Wystarczy, że zbierzesz zużyte, papierowe talerzyki, kubeczki i jednorazowe sztućce do worka i wyrzucisz do śmieci (pamiętaj tylko o prawidłowej segregacji odpadów!).

Kolorowe akcenty dekoracyjne do ozdoby menu

Organizując przyjęcie urodzinowe na pierwszy roczek, z pewnością sięgniesz także po szereg przysmaków i przekąsek. Warto zadbać o to, by i one zostały ciekawie udekorowane!

Wśród dekoracji na urodzinowy stół prym wiodą wszelkiego rodzaju piki i toppery, czyli niewielkie ozdoby, które można wtykać bezpośrednio w babeczki lub inne, miękkie przekąski. W przypadku tortu nie może z kolei zabraknąć ozdobnych świeczek urodzinowych! Z okazji pierwszego roczku może to być świeczka w kształcie cyferki lub też efektowna fontanna tortowa.

Papierowe słomki, obecnie wyjątkowo popularne na dziecięcych przyjęciach, to kolejny element, który pomoże stworzyć uroczy klimat na imprezowym stole. Są one dostępne w różnych kolorach i wzorach, więc z łatwością dopasujesz je do reszty dekoracji. Papierowe słomki to nie tylko praktyczna alternatywa dla tych plastikowych, ale także sposób, by wprowadzić kilka dodatkowych, barwnych akcentów.

Pomysłów na dekoracje imprezowe z okazji pierwszych urodzin jest naprawdę wiele — np. konfetti, baner urodzinowy, serpentyny, kurtyna dekoracyjna czy girlandy. Wszystko zależy od kreatywności rodziców czy też miejsca, w którym będzie organizowane przyjęcie. Dekoracje z balonów, jednorazowe naczynia, papierowe słomki, a także pięknie udekorowany tort to tylko kilka propozycji, które pomogą stworzyć niezapomniane przyjęcie dla pociechy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here