Rasy psów najbardziej przyjazne dzieciom

0
507

Wiele dzieci marzy o piesku. Eksperci również są zdania, że czworonożny przyjaciel małego człowieka to doskonały partner do zabawy i nauki obowiązków. Jakiego psa więc wybrać, jeśli jesteśmy rodzicami? Które rasy są najbardziej przyjazne dla dzieci? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/jaki-pies-dla-dziecka-ktora-rasa-bedzie-najlepsza/

Co warto wiedzieć, zanim wybierzemy psa dla dziecka?

Zanim zdecydujemy się na zakup psa dla malucha, warto dobrze rozważyć tę kwestię. Przede wszystkim dobrze jest się zastanowić nad tym, jaki pies będzie idealny dla dziecka. Naszym zdaniem powinniśmy szukać wśród ras, które są cierpliwe, opiekuńcze, a także mądre i posłuszne. Dobrze wiedzieć o tym, że nie wszystkie rasy psów mogą dorastać z dziećmi. Są bowiem takie, które mogą stanowić duże zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.

Dobrze jest nauczyć dziecko i samemu zdawać sobie sprawę z pewnych, bardzo istotnych zasad. Przede wszystkim im szybciej wpoimy dziecku, że żadne zwierze nie jest jego własnością, a osobną żywą istotą i tak naprawdę członkiem rodziny, tym lepiej. Warto również od początku uczyć dziecko odpowiedzialności względem psa. Jednocześnie rodzice również powinni angażować się w obowiązki związane z jego posiadaniem. Takie sprawy jak spacery, karmienie, pielęgnacja, zabawa, czy wizyty u weterynarza powinny stanowić obowiązek każdego z członków rodziny – zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Rasy psów najbardziej przyjazne dzieciom

W zależności od tego, czy wybieramy pupila dla malucha, czy dla starszego dziecka, powinniśmy dobrze zapoznać się ze specyfiką danej rasy. Małe dzieci często nie wiedzą, jak obchodzić się z psem delikatnie i ostrożnie. Dla nich więc warto wybrać psa, który nie ugryzie, jeśli dziecko zbyt mocno przytuli lub szarpnie podczas zabawy. Starsze dzieci natomiast potrzebują bardziej energicznych zwierząt, które jednocześnie będą również delikatne i opiekuńcze. Oto rasy psów, które możemy wziąć pod uwagę:

  • Shih Tzu – to małe i towarzyskie psiaki. Są idealne do towarzystwa, ale równie dobrze czują się, gdy muszą zostać same w domu, a domownicy udają się do szkoły i pracy. Nie są zbyt aktywne, ale za to bardzo inteligentne, warto więc trenować je od małego. Będą idealne dla starszaków.
  • Buldog francuski – można go scharakteryzować jako przyjaznego, oddanego i cierpliwego czworonoga. Wykonują bez szemrania polecenia nawet najmniejszych członków rodziny.
  • Maltańczyk – to bardzo mądry i wrażliwy pies, mocno żywiołowy, lubi aktywny tryb życia i ma bardzo łagodne usposobienie względem dzieci.

Zobacz też: http://paperpassion.pl/kompletujemy-wyprawke-dla-pierwszoklasisty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here