Nowoczesny narożnik, czy klasyczna kanapa – jak wybrać meble do salonu?

0
880

Urządzając salon, musimy wziąć pod uwagę jego metraż i to, jakie funkcje będzie pełnił. Na rynku znajdziemy kanapy, sofy i nowoczesne narożniki z funkcją spania. Możemy zdecydować się także na pełen komplet wypoczynkowy, w którego skład wejdzie również pufa do siedzenia lub fotel. Jak w takim razie wybrać meble do salonu? W artykule znajdziesz kilka praktycznych rad.

Jak wybrać wypoczynek do salonu

Podstawowym kryterium wyboru mebli do salonu, jest jego rozmiar, czyli jak dużym metrażem dysponujemy. W dużych, przestronnych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się większe, wygodne kanapy, które będzie można ustawić w dowolnym miejscu. Jeśli jednak metraż salonu jest niewielki, warto zdecydować się na rozwiązanie kompaktowe i ustawne. W tej sytuacji idealnym pomysłem są nowoczesne narożniki, dzięki którym możemy wykorzystać maksymalnie przestrzeń. Na rynku znajdziemy wiele modeli w różnych rozmiarach, niektórzy producenci oferują także realizację indywidualnych zamówień. Ważne, by odpowiednio wymierzyć przestrzeń, sprawdzić odległość od telewizora, a także wybrać narożnik prawy lub lewy. Co to znaczy? Chodzi o to, w którą stronę zwrócona będzie tzw. elka. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będą te narożniki, które dają możliwość przestawiania go na stronę prawą, bądź lewą.

Ważnym aspektem przy wyborze narożnika, jest również to, jakim materiałem został obity. Jeśli w domu mieszkają dzieci, warto postawić na tkaninę, która da możliwość prostego usuwania plam, a te mogą pojawiać się często. Najprostsze w utrzymaniu będą wypoczynki wykonane ze skóry i ekoskóry, niestety mogą powodować dyskomfort podczas użytkowania w lecie. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, dzięki którym płyny spływają po powierzchni mebla.

Funkcja salonu a wybór mebli

Wybierając meble do salonu, powinniśmy zastanowić się również, jaka ma być ich funkcja. Jeśli będziemy na niej wyłącznie odpoczywać i podejmować gości, wybór nie jest tak trudny. W każdym domu potrzebne jest komfortowe miejsce do siedzenia, które będzie wygodne i wytrzymałe. Na rynku znajdziemy wiele modeli, w różnej kolorystyce, które bez problemu dopasujemy do naszych potrzeb. Dobrym pomysłem jest dokupienie fotela pasującego do narożnika lub pufy do siedzenia, gdy dysponujemy mniejszą ilością miejsca. Są zdecydowanie mniejsze od foteli, ponieważ nie są wyposażone w oparcie. Dzięki temu są funkcjonalne i uniwersalne – pufa może pełnić również funkcję podnóżka, który przystawiamy do narożnika, aby powiększyć jego powierzchnię.

W sytuacji, gdy wypoczynek będzie spełniał również formę łóżka – trzeba sprawdzić jakość tzw. funkcji spania. Zwracamy więc uwagę na to, czy narożnik łatwo się rozkłada i czy jest wyposażony w wygodny materac. Trzeba pamiętać, że będziemy spali na nim codziennie, nie może być zbyt twardy i trudny w rozkładaniu. Dodatkowym atutem będzie specjalny pojemnik na pościel, w którym bez problemu przechowamy kołdrę, poduszki i prześcieradło. Nowoczesny, rozkładany narożnik ze skrzynią, będzie stanowił centralny punkt pomieszczenia, który spełni wszystkie oczekiwania domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here