Wyprawka dla noworodka – o czym trzeba pamiętać?

0
1199

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie. W czasie ciąży warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które ułatwią późniejszą opiekę nad noworodkiem.

Ubranka niemowlęce

Jedną z podstawowych rzeczy, którą powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka są ubranka. Trzeba pamiętać, że dziecko szybko rośnie, dlatego warto zakupić rzeczy w większym rozmiarze, tak, by mogły służyć dłuższy czas. Oczywiście ubranka powinny być wygodne, praktyczne i bezpieczne dla dziecka. Śpioszki, skarpetki czy chusta powinny być wykonane z naturalnych materiałów (100% bawełny). Najlepiej jeśli ubranka będą wyposażone w zatrzaski, ułatwiające przebieranie noworodka. Oczywiście wyprawka dla dziecka urodzonego latem i zimą jest nieco inna. Wysokiej jakości akcesoria dla noworodków dostępne są na: https://ancymon.com.pl/wyprawka. Na stronie znajdują się wszystkie niezbędne w wyprawce produkty.

Akcesoria do karmienia i kąpieli

W zależności od wyboru sposobu karmienia dziecka, należy zaopatrzyć się w konkretne produkty. Kobiety karmiące piersią muszą pamiętać o wygodnym, specjalnym biustonoszu z odpinanymi miseczkami. Wkładki laktacyjne ułatwiają utrzymane higieny i pomagają uniknąć zabrudzeń. Dużym ułatwieniem dla matki jest poduszka do karmienia, na której można wygodnie ułożyć noworodka. Poza tym, należy zaopatrzyć się w laktator, pozwalający ściągać nadmiar mleka z piersi. Kobiety karmiące butelką muszą mieć do dyspozycji 2-3 butelki oraz smoczki i sterylizator, niszczący drobnoustroje. Kąpiel noworodka jest radosnym przeżyciem zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. By móc w pełni cieszyć się tą czynnością, należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim potrzebna będzie plastikowa wanienka. Obecnie bardzo popularne są modele na stojakach, które niwelują konieczność schylania się podczas kąpieli dziecka. Poza tym, wielu rodziców wybiera termometr do wody oraz leżak do kąpieli, dzięki któremu dziecko się nie zsuwa. Bardzo ważny jest wybór bawełnianego ręcznika, który nie podrażnia skóry dziecka. Oczywiście niezbędne jest również zaopatrzenie się w kosmetyki do kąpieli. Każdy produkt musi być dedykowany dla dzieci. Potrzebne będą m.in.: mydełko do kąpieli, oliwka, krem przeciw odparzeniom i kremy ochronne.

Produkty do spania

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego łóżeczka. W pierwszych miesiącach życia, dziecko spędza w nim mnóstwo czasu. Warto pomyśleć o modelu z wyjmowanymi szczebelkami i możliwościami modyfikacji. Przydadzą się one, gdy dziecko podrośnie. Oczywiście konieczny jest dobór odpowiedniego materaca. Nie może on być zbyt twardy, ani zbyt miękki. Ponad to, niezbędna jest pościel, śpiworek, monitor oddechowy, poduszka klin.

Wspomniane akcesoria, to jedynie najpotrzebniejsze produkty w wyprawce noworodka. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rzeczy, które ułatwią opiekę nad dzieckiem. Oczywiście poza wskazanymi akcesoriami, należy pamiętać również o wózku, foteliku do samochodu, kocyku, przewijaku, podgrzewaczu do butelek i smoczku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here