Opakowania na wynos – co warto o nich wiedzieć?

0
316

Jedzenie na wynos zyskało w ciągu ostatnich lat ogromną popularność. Bardzo chętnie zamawiamy je w restauracjach, biorąc swój posiłek do domu. Istnieje też możliwość złożenia zamówienia telefonicznego – wtedy wystarczy poczekać na dostawcę. Do serwowania jedzenia na wynos konieczne są jednak odpowiednie opakowania.

Różne rodzaje opakowań do różnych celów

W handlu występują różne rodzaje jednorazowych opakowań gastronomicznych, które używane są do różnych celów. Najbardziej popularne są różnego rodzaju kubki papierowe, styropianowe i z innych materiałów, które używane są do napojów, a w większym rozmiarze również do niektórych dań (na przykład do frytek). Dość często używa się też zamykanych, styropianowych tacek z przegródkami, które świetnie sprawdzają się do podawania większości rodzajów jedzenia serwowanego na wynos. Ich zaletą jest to, że dobrze trzymają temperaturę, a więc jedzenie nie wystyga szybko. Do zup używa się najczęściej papierowych i styropianowych misek z pokrywką. Coraz bardziej popularnym typem opakowania są składane papierowe boxy, których używać można do serwowania różnych dań.

Kubek jednorazowy do kawy i herbaty

Kubek jednorazowy do kawy to chyba najczęściej wykorzystywany typ naczyń jednorazowego użytku. Kubki takie wykonuje się z różnych materiałów. Zdecydowanie najczęściej wybiera się Kubki papierowe, które dostępne są w różnych rozmiarach, mogą być wyposażone w dodatkową, bardzo praktyczną pokrywkę, a czasem ozdabiane są atrakcyjnym nadrukiem. Taki kubek to często nie tylko naczynie na picie, ale również swego rodzaju reklama lokalu. Kubki do kawy na wynos wykonuje się też ze styropianu, a czasem spotykane są też kubki plastikowe. Używa się ich rzadziej, choć też mają swoje zalety. Kubki plastikowe są bardzo wytrzymałe, a kubki do kawy na wynos wykonane ze styropianu świetnie izolują termicznie, dzięki czemu kawa stygnie w nich zdecydowanie wolniej. Ze względu na najlepszy stosunek ceny do właściwości najczęściej wybierane są jednak kubki papierowe.

Jednorazowe opakowania do jedzenia

Jednorazowe opakowania do jedzenia wykonywane są z podobnych materiałów jak kubki do kawy na wynos. Wart jednak zwrócić uwagę na pewną kwestię. W dzisiejszych czasach coraz ważniejsza jest kwestia ochrony środowiska, dlatego też promuje się rozwiązania jak najmniej szkodliwe. Z tego powodu kubki papierowe i inne, wykonane z tego materiału opakowania są najbardziej polecane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here