O czym należy pamiętać wybierając lampy do pokoju dziennego?

0
496

Lampy pokojowe to jeden z najciekawszych elementów wystroju wnętrza. Przykuwają uwagę interesującą formą, podkreślają charakter mieszkania oraz wprowadzają przyjemny nastrój. Trzeba jednak pamiętać, że nieprawidłowo dobrane nie będą wyglądać elegancko. Jak wybrać lampy, które będą ozdobą pomieszczenia?

Jak dopasować rozmiar lamp?

Wybierając lampy pokojowe wiszące należy zwrócić uwagę na ich wielkość. Nie każda lampa będzie wyglądała dobrze w salonie.

Do salonów dużych i przestronnych można wybierać lampy pokojowe wiszące, które wyglądają jak klasyczne żyrandole. Masywny, bogato zdobiony żyrandol będzie wyglądał nienaturalnie w pokoju w bloku. Będzie przytłaczający i optycznie zmniejszy przestrzeń.

Do małego pokoju dziennego w bloku warto wybrać małe lampy. Można powiesić ich kilka obok siebie. W niskim mieszkaniu należy zwrócić uwagę, by lampy nie utrudniały poruszania się. Ciekawą propozycją są plafony, których największą zaletą jest to, że przylegają do sufitu. Chcąc stworzyć interesująca kompozycję, można powiesić kilka plafonów w pobliżu.

Wybierając lampy pokojowe wiszące do wysokiego mieszkania w kamienicy nie można skoncentrować się na modelach niewielkich, gdyż znikną one w pokoju. Staną się niewidoczne.

Jak dopasować styl lampy do wystroju mieszkania?

Wybierając lampy do pokoju, koniecznie trzeba ich styl dopasować do charakteru wnętrza.

W salonie w industrialnym stylu pięknie będą wyglądały Lampy pokojowe wiszące wykonane z metalu. Czarne, złote lub miedziane lampy podkreślą charakter salonu. Do pokoju, w którym dominują skandynawskie akcenty należy wybrać żyrandol, który będzie wykonany z drewna oraz delikatnej tkaniny.

Do wnętrz nowoczesnych idealne będą lampy proste i surowe. Minimalizm jest mile widziany. Dla odmiany, do salonu w stylu glamour należy wybrać lampy pokojowe bogato zdobione. Ważne są również kolory, które są mocne i często kontrastowe. Czerń, fiolet, purpura, złoto czy srebro to dominujące kolory.

Wybierając lampy pokojowe należy pamiętać, że w kuchni, która jest otwarta na salon oraz w jadalni, która została z niego wydzielona, powinny znaleźć się lampy w tym samym stylu. Dzięki temu powstanie spójna kompozycja, która będzie harmonijna i elegancka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here