Jaki piłeczki wybrać do suchego basenu?

0
1139

Basen pełen kulek to świetna zabawa! Pomagają w rozwijaniu podstawowych umiejętności i zapewniają dziecku przyjemne miejsce do zabawy. Jednak suche baseny z piłkami w parkach rozrywki mają opinię miejsc bardzo niehigienicznych. Warto więc wybrać domową alternatywę.

Basen pełen kulek

Suchy basen z to świetna zabawka i pomysł na prezent dla dziecka, które właśnie wyszło z okresu niemowlęcego. Basen jest dostępny w różnych rozmiarach i zazwyczaj wykonany jest miękkich materiałów, obszytych przyjemnym w dotyku materiałem.

(https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/ – suche baseny z piłeczkami)

Basen kulkowy to nie tylko zabawa. Dzięki niemu, dziecko może samo wypracować umiejętności motoryczne. Zabawa w takim basenie jest bardzo aktywna, wiąże się z tak potrzebnym ruchem i wysiłkiem fizycznym. Może to też być aktywność samodzielna, niewymagająca zbytniej uwagi rodzica, jest bowiem całkowicie bezpieczna.

(https://misioohandmade.pl/pileczki-do-suchego-basenu/ – piłeczki do suchego basenu)

Dom z kulkowym basenem

Wybór basenu z kulkami jest prosty. Najważniejsza jest jego wielkość. Im większy basen, tym więcej zabawy, jednak nie może on zdominować całej przestrzeni pokoju dziecięcego i dobrze by był on łatwy do przenoszenia, ponieważ wystawienie go w ładną pogodę do ogrodu albo na taras jest świetnym pomysłem. Następnie wystarczy wybrać pasujący do otoczenia kształt i kolor basenu.

Piłeczki do suchego basenu

Kulki do basenu zazwyczaj stanowią odrębny zakup, chociaż dostępne są również zestawy. Konieczne będzie sprawdzenie materiału z którego są wykonane. Plastik powinien być wysokiej jakości, nie powinien łatwo się odkształcać a kulki nie powinny być zbyt małe. Minimalna średnica powinna wynosić nie mniej, niż 7 centymetrów.

Kulki powinny posiadać certyfikat dopuszczający je do kontaktu z dziećmi. Dlatego należy sprawdzić, czy producent przetestował skład chemiczny kulek i czy nie szkodzą dzieciom.

Na rynku najpopularniejsze są obecnie piłki produkowane w Chinach. Powód jest prosty, są bardzo tanie. „Made in China” jest jednak w przypadku tego produktu wyjątkowo złym pomysłem. Takie kulki naturalnie nie posiadają żadnego certyfikatu poświadczającego jego przystosowanie do używania go przez dzieci. Zazwyczaj średnica tych kulek jest mniejsza niż 5 cm, są zbyt miękkie i każde dziecko może je łatwo zgnieść w uchwycie a potem ugryźć.

Kulki te są dopuszczone do sprzedaży ale nikt nie zastanawia się nad ich jakością i ich wpływem na zdrowie dziecka. Nie wiadomo, czy nie powodują alergii lub nie zawierają szkodliwych czynników, utleniających się na przykład pod wpływem światła słonecznego. Nie wiadomo też, czy nie zostawiają drobin plastiku, które pokrywają ubranka dziecka.

Jak zachować bezpieczeństwo

Basen z kulkami dla dzieci jest zupełnie bezpieczny jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku zasadach. Należy przede wszystkim dokonywać jego zakupu u sprawdzonych sprzedawców, który ma w swojej ofercie produkty atestowane. Poza tym trzeba pamiętać, że basen z kulkami jest zabawką przeznaczoną dla dzieci, które umieją już samodzielnie siedzieć. Na koniec, najlepiej nie przesadzać z ilością piłek w basenie. Nie trzeba wypełniać nimi basenu całkowicie, wystarczy, jeśli basen będzie wypełniony do połowy.

Basen z kulkami jest zabawką uniwersalną – mogą się w nim bawić dzieci w każdym wieku. Nawet pozbawiony kulek basen jest zamkniętą i bezpieczną przestrzenią do dziecięcej zabawy. Z pewnością przysporzy wielu godzin frajdy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here