Jak wybrać wyciskarkę do owoców?

0
742

Wyciskarka do owoców to bardzo przydatne urządzenie w kuchni, dzięki któremu możemy cieszyć się ze świetnie smakującego, świeżego napoju. Na rynku sprzętu AGD znaleźć można wiele różnych egzemplarzy, które na pierwszy rzut oka różnią się tylko wyglądem i ceną. Warto więc posiąść podstawowe informacje, na podstawie których podjęcie ostatecznej decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, który pomoże w wyborze idealnej wyciskarki do codziennego użytkowania i rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Jaka moc wyciskarki będzie najbardziej optymalna?

Kiedy decydujemy się na zakup nowej wyciskarki do owoców, z pewnością najważniejszym parametrem dla większości jest moc urządzenia. To właśnie od niej zależy, z jaką skutecznością będzie wyciskany sok. Dodatkowo, im wyższa jest moc urządzenia, tym dłuższa jest możliwość ciągłej pracy. W konsekwencji można wysnuć dość logiczny wniosek, że im większa moc, tym lepiej dla nas (nie wliczając ilości zużycia prądu). Zdecydowanie najrozsądniejszy jest egzemplarz powyżej 200W. Tego typu urządzenie bez większych problemów poradzi sobie nawet z twardymi produktami, do których zaliczyć można chociażby marchewkę lub seler. Jeśli natomiast chcesz zaoszczędzić część funduszy, a sok planujesz wyciskać tylko z miękkich produktów, wówczas najrozsądniejsze wydaje się być kupienie modelu ze słabszym silnikiem.

Jaką obudowę wyciskarki warto wybrać?

Wyciskarka do owoców może posiadać plastikową lub metalową obudowę. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wyciskarka metalowa charakteryzuje się przede wszystkim ponadprzeciętnym designem. Świetnie prezentuje się w każdej kuchni. Dodatkowo jest bardzo trwała, bowiem nawet jeśli upadnie na podłogę, prawdopodobnie wyjdzie bez szwanku. Niestety jest to droższe rozwiązanie, niż wyciskarka z plastikową obudową. Ta druga jest lżejsza i zdecydowanie poręczniejsza.

Średnica otworu

Średnica otworu jest również istotnym parametrem. Wyciskarka do soków powinna mieć możliwie największy otwór, aby możliwe było wrzucenie dużej ilości składników. Jest to doskonały sposób na to, aby zaoszczędzić swój wolny czas.

Przydatne funkcje wyciskarki

Podczas zakupu wyciskarki do owoców, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. W awaryjnych sytuacjach przydatny okaże się bieg wsteczny. Aby szybko i dokładnie spłukać pozostałości, ciekawym rozwiązaniem jest mycie wstępne. Warto także zainteresować się blokadą kapania, jak i bezpiecznym zamknięciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here