Czy samodzielne projektowanie etui na telefon jest trudne?

0
612

Popularność telefonów sprzyja rozwojowi rynku dedykowanych im akcesoriów, przede wszystkim gadżetów ochronnych. Jednym z unikalnych rodzajów takich akcesoriów są pokrowce z nadrukami o fotograficznej jakości. Projektowanie etui ze zdjęcia dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym jest dziś zadaniem niezwykle łatwym i każdy, nawet niedoświadczona osoba, może wykonać taki projekt samodzielnie.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest odnalezienie firmy, która udostępnia wygodne w użyciu narzędzie do projektowania pokrowca. Internetowy kreator etui powinien poprowadzić każdego kupującego krok po kroku, w możliwie daleki sposób automatyzując proces dopasowania fotografii lub wybranych grafik do rozmiaru i kształtu zamawianego pokrowca. W sieci bez trudu odnajdziemy firmy, które zajmują się świadczeniem tego typu usług. Co warte podkreślenia, samodzielne projektowanie etui najczęściej nie oznacza drastycznego wzrostu ceny za pokrowiec. Casy z nadrukiem przygotowanym według własnego pomysłu kosztują tyle samo, co transparentne lub jednokolorowe etui bez nadruku. W związku z tym, że nadruki najczęściej przygotowuje się na sylikonowych nakładkach, ich cena rzadko kiedy jest wyższa niż kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.

Jak działa kreator?

Po odnalezieniu firmy wykonującej pokrowce z nadrukiem i uruchomieniu internetowego kreatora etui, w pierwszej kolejności należy wskazać model telefonu, dla którego chcemy przygotować dekoracyjną nakładkę. Następnie wybieramy schemat zdobienia – decydujemy, czy na etui chcemy nadrukować jedno duże zdjęcie, czy kilka mniejszych. Po wskazaniu interesującego nas schematu przystępujemy to faktycznego projektowania case, wybierając darmowe grafiki lub prywatne zdjęcia, którymi chcemy ozdobić jego powierzchnię. Korzystając z darmowych katalogów, mamy dostęp do setek różnych grafik podzielonych na wiele kategorii. Wybieramy te motywy, które najbardziej nas interesują i zgodnie z przyjętym schematem dekorujemy nimi pokrowiec. Zamiast gotowych grafik możemy wybrać również prywatne zdjęcia. Projektowanie etui z pomocą kreatora jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu, zwłaszcza jeśli już wiemy, jakie zdjęcia chcemy wykorzystać do jego zdobienia.

Własnoręcznie zaprojektowany pokrowiec to niezwykle osobisty gadżet, dzięki któremu telefon zyska na unikalności wyglądu, doskonale odzwierciedlając indywidualne upodobania estetyczne i zainteresowania jego właściciela. Dzięki nieograniczonej możliwości stosowania dowolnego rodzaju fotografii możemy stworzyć wiele oryginalnych pokrowców na różne okazje. Takie pokrowce to także dobry pomysł na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here