Sprzęt kosmetologiczny – kosmetologia

0
1059

Wybór sprzętu kosmetologicznego to nie łatwe zadanie. Na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu urządzenia, a z racji coraz większego zainteresowania zabiegami kosmetycznymi, producenci prześcigają się w ofertach.

Polski czy zagraniczny sprzęt do kosmetologii

Zadając sobie pytanie jaki sprzęt wybrać, odpowiedź wydaje się być prosta: najlepszy, zarówno pod względem technologicznym, jak i cenowym. Jeszcze do niedawna większość gabinetów wybierałaby wśród oferty zagranicznej, jednak polska branża kosmetyczna już od dłuższego czasu nie ma sobie nic do zarzucenia i utrzymuje się na wysokim poziomie, z tendencją wzrostową.

Oczywiście duża część sprzętu kosmetologicznego sprowadzana jest z Chin, jest to jednak ryzyko ze względu na niższą skuteczność oraz częste awarie. W większości przypadków producent takiego sprzętu nie posiada swojego przedstawiciela na rynku kupującego i jakakolwiek usterka powoduje niemałe komplikacje. Urządzenie trzeba odesłać do Chin, a cała procedura może trwać kilka tygodni.

Certyfikaty bezpieczeństwa sprzętu kosmetycznego

Posiadanie wszelkich obowiązkowych certyfikatów bezpieczeństwa, to podstawa. Praca ze sprzętem nie spełniającym norm bezpieczeństwa, może być niebezpieczna nie tylko dla usługodawcy, ale także dla klienta. W najlepszym przypadku urządzenie może okazać się nieskuteczne, w najgorszym może doprowadzić do uszkodzeń ciała, poparzeń, alergii lub nawet porażenia prądem. Nie warto zatem ryzykować i kupować sprzęt kosmetologiczny bez wspomnianych wyżej certyfikatów.

Wielofunkcyjność urządzeń kosmetycznych

Najbardziej popularne są kombajny kosmetyczne, które zawierają w sobie różne funkcje i możliwości wykonywania szerokiej gamy zabiegów. Wiadomo, że im więcej opcji zabiegowych w jednym, tym cena sprzętu jest wyższa. Należy się zastanowić przy wyborze urządzenia, czy wszystkie oferowane funkcje danego kombajnu, są nam rzeczywiście potrzebne. Ponadto, w przypadku awarii, jesteśmy całkowicie wyłączeni z działalności chyba, że producent oferuje sprzęt zastępczy w czasie usuwania usterki.

Uważa się, że urządzenie posiadające wiele funkcji tak naprawdę wykonuje zabiegi z umiarkowanym powodzeniem. Tak może było kiedyś. Intensywny rozwój technologiczny pozwala na optymalizowanie wyników i produkowanie urządzeń najwyższej klasy. Najlepsze kombajny kosmetologiczne mają możliwość rozbudowy. Oznacza to, że nie musimy od razu kupować sprzętu, który posiada wiele funkcji. Możemy bazować na trzech, czterech funkcjach, a koleje dobierać systematycznie, w zależności od potrzeb i stanu finansów.

Szkolenia

Niezwykle istotnym elementem przy zakupie sprzętu kosmetologicznego jest możliwość przeszkolenia przez profesjonalnych kosmetologów. Wielu sprzedawców oferuje taką możliwość i warto z niej skorzystać. Certyfikowane szkolenie prowadzone przez doświadczonych, dyplomowanych ekspertów to podstawa. Jeśli kurs zostanie przeprowadzony w sposób mało profesjonalny, a kupujących będzie miał wciąż wiele pytać i wątpliwości, należy rozważyć zakup sprzętu w tymże właśnie miejscu. Kolejne etapy współpracy mogą bowiem okazać się równie niezadowalające, jak samo szkolenie.

Laser kosmetyczny

Kosmetologia to także urządzenia laserowe. Należą one do najdroższych sprzętów w tej dziedzinie i ich zakup powinno się poważnie rozważyć.  Z pewnością nie jest zalecane rozpoczynanie działalności właśnie od zakupu lasera, gdyż koszt zwróci się po bardzo długim czasie. Nie dość, że laser jest bardzo drogi, to chętnych na poddanie się zabiegowi jest zdecydowanie mniej, głównie ze względu na cenę. Najlepiej zacząć od niewielkiego urządzenia, a w miarę rozwoju firmy, zastanowić się nad kolejną inwestycją.

kosmetologia sprzet

Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here