Sposoby na przebarwienia na twarzy 

0
904

Przebarwienia na twarzy są jednym z najczęstszych defektów kosmetycznych skóry. Dzielą się one na przebarwienia melanocytowe (plamy lub znamiona melanocytowe i czerniaki), a także przebarwienia melaninowe (ostuda, przebarwienia pozapalne, przebarwienia polekowe). Jaki sposób powstają przebarwienia? Jakie są domowe sposoby na usunięcie? Czy medycyna estetyczna w tym przypadku jest konieczna? Przekonajmy się czy walka z przebarwieniami wymaga zróżnicowanej i długotrwałej terapii. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/przebarwienia-na-twarzy-czy-mozna-zapobiec-ich-powstawaniu/ 

W jaki sposób powstają przebarwienia? 

Istnieje zależność pomiędzy przebarwieniem na świeżym powietrzu, w tym uprawianiu sportu, a częściowo występowania przebarwień. Osoby przebywające długotrwale na słońcu, wykazują się większą tendencją do powstawania przebarwień na odsłoniętych obszarach skórnych. Inną przyczyną powstawania przebarwień są zaburzenia hormonalne, w przebiegu których może dojść do zmian w poziomie progesteronu i estrogenu. Najczęściej przebarwienia pojawiają się u kobiet i towarzyszą zmiany hormonalne w przebiegu policystycznych jajników, stanów zapalnych jajników, zaburzenia miesiączkowania, ciąży lub stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. 

Jakie są domowe sposoby na pozbycie się przebarwień? 

Domowymi sposobami są maseczki na przebarwienia, które wykorzystują tendencje naturalnych składników do delikatnego rozjaśniania skóry. 

Najbardziej polecane mi maseczkami są: 

  • maseczka ze startej cytryny, z dodatkiem oliwy i miodu, 
  • maseczka z aspiryny przecinek z dodatkiem łyżki jogurtu naturalnego i łyżki wody
  • maseczka z gniecionych borówek lub ananasa
  • maseczka z posiekanej natki pietruszki
  • maseczka z rumianku
  • maseczka z sody oczyszczonej 

Taki rodzaj pielęgnacji pozwala na stopniowe rozjaśnienie przebarwień. Doskonale wpływa również na ogólną kondycję skóry. Wartość pamiętać, że każda metoda walki z przebarwieniami musi być uzupełniona zminimalizowanie ekspozycji skóry na słońce. 

Medycyna estetyczna przy przebarwieniach 

Skutecznym rozwiązaniem w walce z przebarwieniami jest profesjonalny zabieg medycyny estetycznej. W salonie kosmetycznym możemy wykonać laserowe usuwanie przebarwień. Wiązka lasera jest pochłaniana przez barwnik skóry i prowadzi do jego roztworu. Barwnik jest następnie usuwany z organizmu. Innymi metodami profesjonalnego usunięcie przebarwień jest peeling chemiczny, który złuszcza powierzchnię warstwy skóry. Kolejną metodą są również zabiegi dermabrazji. 

Zobacz też: http://paperpassion.pl/zmarszczki-jak-powstaja-czy-mozna-je-usunac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here