Płytki wielkoformatowe – duży rozmiar, efekt „wow” gwarantowany

0
767

Płytki w dużym i bardzo dużym formacie z roku na rok przekonują do siebie coraz więcej osób. Stoi za tym szereg zalet, których płytki o standardowych rozmiarach są pozbawione. Zobacz najciekawsze kolekcje glazury i gresu w wielkim formacie, które mają ogromny potencjał i zapewniają swobodę aranżacyjną. Poznaj najważniejsze kwestie, które przemawiają za zastosowaniem w swojej łazience płytek w rozmiarach maxi.

Po pierwsze: mniej wizualnych podziałów

Duże płaszczyzny płytek, nieprzerywane fugą, dają poczucie spójnej powierzchni. Brak wizualnych podziałów na ścianie i podłodze łazienki sprawia, że pomieszczenie sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości. Zajrzyj na stronę sklepu internetowego z wyposażeniem wnętrz – Merkury Market – aby zapoznać się z najmodniejszymi kolekcjami płytek łazienkowych. Zerknij na ofertę sklepu internetowego Merkury Market – czekają tam na Ciebie płytki łazienkowe wielkoformatowe – i nie tylko!

Po drugie: łatwość utrzymania w czystości

Symboliczna liczba fug w łazienkach, w których zastosowano płytki wielkoformatowe, w ogromnym stopniu ułatwia czyszczenie glazury. W pomieszczeniu jest mniej powierzchni podatnych na pojawienie się pleśni, grzybów czy przebarwień. Domownicy mogą zastosować tylko jeden płyn, przeznaczony do czyszczenia glazury czy gresu. Łączenia płytek są zazwyczaj nie szersze niż 2-4 mm. Jednolite płaszczyzny zdecydowanie szybciej i łatwiej wyczyścić na co dzień niż małe mozaiki czy standardowe płytki układane z zastosowaniem dużej fugi.

Po trzecie: nowoczesny wygląd 

Wielkoformatowe płytki ceramiczne stanowią świetne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Podkreślają aranżacje minimalistyczne, w których każdy detal ma znaczenie. Duża powierzchnia płytki tworzy jednolitą okładzinę ściany czy podłogi, podnosząc prestiż pomieszczenia. Na rynku dostępny jest duży wybór wzorów, który pozwala wprowadzić do łazienkowego wnętrza motyw marmuru, lastryko czy betonu architektonicznego. Wystrój bazujący na dużych płytkach może być lepiej dopasowany do projektu, zamierzeń i preferencji domowników urządzających przestrzeń. Stanowi doskonałe tło dla nowoczesnej armatury łazienkowej, zwłaszcza podtynkowych zestawów prysznicowych, wannowych czy umywalkowych.  

Po czwarte: szybsze układanie płytek

Wielkoformatowe płytki łazienkowe, na przykład te w formacie 120×60 cm czy 210×110 cm, są szybkie i bezproblemowe w układaniu. Kluczowym elementem przy ich klejeniu jest równe i czyste podłoże. Płytki w dużych wymiarach są zazwyczaj cienkie – mają około 6 czy 10 mm grubości. Nie przysparzają problemów w przypadku konieczności wycięcia otworów na gniazdka elektryczne, kontakty czy docięcia płytek do wymiarów pomieszczenia. Płyty wielkoformatowe są również łatwe w przenoszeniu, gdyż ich waga nie jest duża. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here