Jaki balsam do ciała wybrać?

0
1370

Balsam to kosmetyk, z którego regularnie powinny korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kosmetyk ten ma wiele zadań. To, jakie efekty będzie dawało regularne balsamowanie ciała, w dużej mierze zależy od składników znajdujących się w preparacie. Jaki balsam do ciała wybrać, aby zapewnić swojej skórze właściwą pielęgnację?

Dlaczego należy używać balsamów do ciała?

Skóra to największy narząd organizmu. Jest wystawiana na liczne niebezpieczeństwa i zagrożenia – głównie ze strony czynników zewnętrznych np. pogodowych. Nie jest ona w stanie samodzielnie utrzymać równowagi hydrolipidowej i potrzebuje w tym wsparcia przez cały rok. W tym pomóc ma balsamowanie ciała. Zabieg ten ma uzupełnić ubytki w lipidowej warstwie skóry. Przez to staje się ona lepiej nawilżona, sprężysta, delikatna i miękka w dotyku. Najważniejsze jednak, że jest chroniona przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych i przesuszeniem.

Jaki balsam do ciała wybrać?

Na to, czy kremowanie ciała będzie efektywne, wpływa stosowany specyfik, a także stan wyjściowy skóry. Stosując wysokiej klasy balsamy od nich marek np. Calvin Klein, można liczyć, że już po kilku dniach regularnego kremowania zauważy się efekty. Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że przy zniszczonej skórze osiągnięcie poprawy wymaga większej ilości czasu.

balsamy

W sklepach i drogeriach znaleźć można wiele różnorodnych balsamów i kremów do ciała. Ich wybór potrafi zawrócić w głowie. Dostępne są zarówno balsamy za kilkanaście złotych, jak i te oferowane przez światowej sławy domy perfumeryjne. Zazwyczaj w ich ofercie znajdują się balsamy perfumowane. Takie proponuje m.in. Calvin Klein. Jego produkty dostępne są na https://tagomago.pl/collections/calvin-klein. Kremy do ciała Calvin Klein utrzymane są w tej samej linii zapachowej co wody perfumowane sygnowane jego logiem. Używając ich, można wzmocnić intensywność zapachu stosowanych perfum. Perfumowane balsamy mają w sobie również składniki działające in plus na skórę. 

Rodzaje balsamów do ciała

Oprócz balsamów perfumowanych dostępne są też te pielęgnujące. Dedykowane są one do różnych typów skóry. W ofercie marek produkujących kosmetyki pielęgnacyjne dostępne są kremy i balsamy:

  • Regeneracyjne,
  • Nawilżające,
  • Antycellulitowe,
  • Wyszczuplające,
  • Brązujące.

balsam

Jak używać balsamów do ciała?

Balsamów o właściwościach pielęgnacyjnych np. ze składnikami nawilżającymi należy używać dwa razy dziennie. Najlepiej wmasowywać go w skórę zaraz po kąpieli. Większość balsamów można nakładać na całe ciało, jednak te o właściwościach antycellulitowych należy stosować jedynie na te fragmenty ciała objęte pomarańczową skórką. Balsamy perfumowane najlepiej nakładać na skórę raz dziennie, dla podkreślenia zapachu perfum lub wody perfumowanej.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here