Jak walczyć z insektami w ogrodzie?

0
1126

Zniszczony bukszpan, a może inwazja mrówek? Z insektami w ogrodzie można skutecznie walczyć. Najważniejsze jest wybranie odpowiednich preparatów insektobójczych, które szybko mogą poradzić sobie z problemem.

Pięknie prezentujący się ogród to zasługa jego wytężonej pielęgnacji. Jednak trawnik, kwiaty, krzewy i drzewa są narażone na wiele niebezpieczeństw. Wśród nich znajdują się również różne insekty, które mogą zniszczyć roślinność.

Insekty w ogrodzie – co powoduje największe zagrożenie?

W ogrodzie można spotkać wiele owadów. Niektóre z nich nie niszczą roślin, inne wprost przeciwnie – powodują, że piękny ogród może zmienić się nie do poznania nawet w parę dni.

Wśród insektów powodujących największe zagrożenie w ogrodzie znajdują się: ochojnik, mszyca, owocówka, trześniówka, wełnowiec, ziemiórka, tarcznik, misecznika, przędziorek, a także inne owady ssące. Dodatkowo problemem mogą być mrówki w ogrodzie, komary, osy, szerszenie, ślimaki.

Ważne jest zatem systematyczne doglądanie roślin w ogrodzie, aby móc w porę zareagować i rozpocząć walkę z zagrażającymi insektami.

Insekty w ogrodzie – jak można je zlikwidować?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć pełną gamę preparatów owadobójczych dedykowanych do ogrodów. Są to środki zawierające specjalnie wyselekcjonowane składniki o działaniu zapobiegawczym oraz likwidującym insekty kontaktowo.

Dostępne preparaty są wygodne w stosowaniu – najczęściej posiadają postać sprayu albo koncentratu przeznaczonego do przygotowania oprysków. Specjalne formuły pozwalają na uzyskanie długoterminowej ochrony, dzięki czemu częsta aplikacja nie jest konieczna.

Warto pamiętać o tym, że preparaty owadobójcze muszą być stosowane zawsze zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Niepoprawne stosowanie środków tego typu może być niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka, zwierząt domowych, a także dla innych zwierząt i roślin w ogrodzie.

Preparaty na owady latające, mrówki w ogrodzie oraz na inne szkodniki można zakupić obecnie w wielu sklepach, w tym między innymi w sklepach ogrodniczych, marketach, a także w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here