Czym różni się lakier hybrydowy od zwykłego lakieru?

0
3372

Hybrydy to od dłuższego czasu najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Są uwielbiane przez wiele kobiet na całym świecie. Nie bez przyczyny! Lakiery hybrydowe są jednocześnie wydajne, proste w aplikacji i bardzo trwałe. Od zwykłych lakierów różni je bardzo wiele. Dla większości paznokciomaniaczek najbardziej dostrzegalną zmianą jest czas utrzymywania się na płytce. Piękny manicure nawet przez 4 tygodnie? To jest możliwe! Poznaj fenomen hybryd i przekonaj się, że naprawdę warto wypróbować ten rodzaj stylizacji paznokci!

Lakier hybrydowy a klasyczny – podobieństwa i różnice

Lakiery hybrydowe, jak już wspomnieliśmy, charakteryzuje przede wszystkim ogromna trwałość, ale nie tylko. Różnią się one od lakierów klasycznych na wiele sposobów. Postanowiliśmy zrobić porównanie obu typów produktów – choćby po to, żeby przekonać niezdecydowane paznokciomaniaczki, jaki manicure wykonać następnym razem. Zaczniemy od podobieństw, których jest mniej, by następnie przejść do różnic. A tu już będzie bardziej obszernie…

Oba typy lakierów mogą wyglądać dobrze…

Trudno zaprzeczyć tak oczywistemu stwierdzeniu. Niektóre paznokciomaniaczki twierdzą, że najlepszy jakościowo lakier klasyczny jest zdecydowanie trwalszy niż słaba (lub nieumiejętnie wykonana) hybryda. Czy to prawda? Oczywiście, że tak. Oba rodzaje lakierów – zarówno klasyczne, jak i hybrydowe – potrafią wyglądać bardzo dobrze – lub źle – na płytce. Do podobieństw zaliczamy także to, że w hurtowniach i sklepach kosmetycznych znajdziesz szeroki wybór produktów, zarówno jeśli chodzi o hybrydy, jak i “klasyki”. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych kolekcji swoich specyfików do paznokci i tylko od Ciebie zależy, na co postawisz!

Skład, trwałość, sposób aplikacji… – różnic jest naprawdę wiele

Oba rodzaje lakierów różnią się tak znacząco, że postanowiliśmy wyodrębnić główne punkty i każdy krótko opisać. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to podjąć decyzję, jeśli wciąż się zastanawiasz, jaki typ manicure będzie dla Ciebie lepszy!

Skład i aplikacja

Lakiery hybrydowe i klasyczne różni przede wszystkim skład i sposób wysychania. Hybryda sama nie zastyga. By utrzymała się ona na płytce kilka tygodni, musi być utwardzona w lampie UV/LED przez co najmniej kilkadziesiąt sekund (w zależności od produktu). Lakier klasyczny po krótszym (lub dłuższym) okresie sam zastyga na paznokciu. Każdy sposób aplikacji ma swoje plusy i minusy. Patrząc jedynie na okres utrzymywania się na płytce, zdecydowanie “wygrywają” hybrydy.

Trwałość

Lakiery hybrydowe utrzymują się na płytce nawet 4 tygodnie, klasyczne – około tygodnia. Już na pierwszy rzut oka widać tę niezaprzeczalną różnicę. Oczywiście, wpływa na nią sposób utwardzania hybryd, ale nie tylko. Ich sposób produkcji także znacząco się różni. Co istotne – lakiery hybrydowe swoją maksymalną trwałość osiągają nawet w przypadku aplikacji tylko 1 warstwy produktu! Nie sposób nie wspomnieć także, że hybrydy skutecznie chronią również paznokcie przed działaniem detergentów, podczas gdy lakiery klasyczne w takich przypadkach najczęściej odpadają.

Wymagane produkty dodatkowe

W przypadku klasycznego manicure, nie potrzebujesz niczego więcej ponad sprzęty do przygotowania płytki i lakieru. Jeżeli chodzi o stylizację hybrydową, tu sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Poza lampą UV/LED, o której już pisaliśmy, należy zaopatrzyć się także w top coat, cleaner i często również primer. Trwałość hybryd jest więc większa, ale za to ilość dodatkowych produktów może skutecznie “odstraszyć”.

Proces zdejmowania lakieru

Manicure klasyczny zdejmuje się bardzo prosto – wystarcza już zwykły zmywacz do paznokci. W przypadku lakierów hybrydowych proces usuwania należy do bardziej skomplikowanych. Najczęściej najpierw się je spiłowuje, następnie używa produktu z acetonem, a i to czasami nie jest wystarczające, by usunąć je w 100%.

Który typ lakieru jest lepszy?

Jeśli wciąż się zastanawiasz, który rodzaj lakieru do paznokci jest lepszy – niestety, nie mamy dla Ciebie jednej, uniwersalnej odpowiedzi… Każde paznokcie są inne, wymagają one różnego “traktowania”. Niektórzy są alergikami i zupełnie inaczej reagują na produkty tego typu… Istnieje bardzo wiele czynników, wpływających na preferencje kobiet, wybierających konkretną stylizację paznokci. Zależy Ci głównie na trwałości manicure? Przemyśl wypróbowanie lakierów hybrydowych. Nie chcesz inwestować w wiele sprzętów i produktów? Być może stylizacja klasyczna będzie dla Ciebie lepsza. Niezależnie od wybranego typu lakieru – życzymy Ci samych udanych, pięknych stylizacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here