Probiotyk na biegunkę – jak wybrać?

0
746

Każda kobieta w ciąży od czasu do czasu miewa nieprzyjemne dolegliwości. Nawet jeśli nie są one szczególnie poważne i groźne, wywołują dyskomfort oraz znacząco obniżają poziom aktywności i samopoczucie. Jedną z takich przypadłości jest biegunka w ciąży. Co robić, aby skutecznie z nią walczyć i jej zapobiegać?

Przyczyny biegunki w ciąży

Biegunka w ciąży może mieć różne przyczyny, a ich zdiagnozowanie jest kluczowe do podjęcia właściwego leczenia, które przyniesie oczekiwane efekty. Najczęstszymi winowajcami są: nieodpowiednia dieta i towarzyszące jej problemy trawienne, spożycie nieświeżego pokarmu, wirusy, alergie pokarmowe, stres lub inne schorzenia związane z jelitami, takie jak np. zespół jelita drażliwego. Niezależnie od tego, jakie podłoże posiada biegunka w ciąży, pomocne okaże się sięgnięcie po probiotyk na biegunkę.

Pozytywna moc bakterii                 

Probiotyk na biegunkę to nic innego jak specyfik bazujący na dobrych bakteriach, które hamują wchłanianie substancji toksycznych i dbają o odpowiednią mikroflorę w jelitach. Jest dostępny w postaci kapsułek powlekanych lub w formie proszku, który należy rozpuścić w wodzie i wypić. Jego przyjmowanie nie stanowi więc problemu, a może zapewnić wiele korzyści. Szczepy bakterii probiotycznych, które mają najlepszy wpływ na organizm to: Saccharomyces boulardii, Bifidobacteriium lactis i Lactobacillus casei.

Najbardziej skuteczny probiotyk na biegunkę to taki, który stanowi połączenie kilku szczepów bakterii. Umożliwia to kompleksowe działanie i uzyskanie zadowalających efektów w krótkim czasie. Bifidobacteriium lactis sprawdzi się w przypadku jelita drażliwego, a Saccharomyces boulardii pomoże uporać się z biegunkami wywołanymi na przykład błoniastym zapaleniem jelit.

Probiotyki dla kobiet w ciąży

Probiotyk na biegunkę poradzi sobie również z takim problemem jak biegunka w ciąży. Nie od dziś wiadomo, że specyfik ten jest w stanie zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka alergii pokarmowych.

Przyszłe matki powinny sięgać po probiotyki oparte na szczepach bakterii takich jak Lactobacillus rhamnosus GG. Są bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla dziecka, i pomogą z kłopotliwymi biegunkami oraz zaparciami. Warto również podkreślić, że probiotyki są środkami ogólnodostępnymi, a ich cena nie jest wygórowana.

Dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży będzie Active Flora baby – suplement diety i probiotyk w formie kropli przeznaczony do stosowania w celu zwiększenia ilości pożytecznych bakterii w przewodzie pokarmowym. Active Flora baby to suplement, który może być przyjmowany przez niemowlęta, dzieci i dorosłych, szczególnie w trakcie i po antybiotykoterapii oraz w czasie biegunki w ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here