W jaki sposób zostać weterynarzem?

0
1812

Opieka nad zwierzętami jest jednym z wyznacznikiem poziomu cywilizacyjnego społeczeństwa. To właśnie stosunek do popieli pokazuje, jakimi jesteśmy ludźmi. Zwierzęta mają swoje trudności, chorują i potrzebują własnego lekarza. Taką osobą jest właśnie weterynarz. Musi być to osoba kochająca pracę ze zwierzętami oraz posiadająca chęć niesienia pomocy. Sprawdź, jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć przyszły weterynarz oraz jaką ścieżkę edukacyjną wybrać, aby starać się o zatrudnienie na takim stanowisku? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-weterynarzem/

Predyspozycje zawodowe przyszłego weterynarza

Naszą główną kompetencje powinna być miłość do zwierząt oraz poczucie pełnienia misji. Jest to praca, która jest bardzo wymagająca. Nie jest to co prawda zwykła praca z ludźmi, ale także z żywymi istotami, które odczuwają ból i potrzebują pomocy. Wymagają one niejednokrotnie troski specjalisty. Do tego musimy być przygotowani na to, że weterynaria jest to bardzo rozległa i trudne dziedzina nauki. Dodatkowo jest to praca z chorymi czy schorowanym i zwierzętami, które wymagają od nas sporej odporności na silny stres i pracę pod dużą presją. Nie unikniemy w tej pracy widoku krwi, pokaleczone goi cierpiącego z bólu zwierzęcia. Do tego w takiej pracy musimy wykazywać się wielką sympatią, a także wiedzieć, kiedy zagryźć zęby. 

Ścieżka edukacyjna weterynarza

Rozważając podjęcie pracy w takim zawodzie powinniśmy zdawać sobie sprawę, że czekają nas spore do nauki. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero od tytułu lekarza weterynarii, A taki tytuł możemy zdobyć jedynie na drodze wyższego wykształcenia. Studia medycyny weterynaryjnej trwają 11 semestrów, co składa się na pięć i pół roku. Nie musimy mieć wcale ukończonego technikum weterynaryjnego, a wystarczy jedynie dobrze zdana matura. Program studiów objęty jest rozszerzeniem zagadnień z zakresu biologii, chemii czy anatomii zwierząt. Dodatkowo czekają nas zajęcia takie jak: histologia, embriologia, genetyka, a także chirurgia żywienia i leczenia. Obrona pracy dyplomowej daje nam upoważnienia do tytułowania się lekarzom weterynarii. 

Zobacz też: http://paperpassion.pl/weterynarz-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here