Karnisze

Obecnie można znaleźć naprawdę szeroki wybór karniszy. Właśnie dlatego tak trudno jest znaleźć odpowiedni produkt do swojego mieszkania. Okazuje się, że karnisze świetnie sprawdzają się zarówno w eleganckich i klasycznych wnętrzach, jak i w tych bardziej nowoczesnych lub loftowych.

Jak dobrać karnisz do stylu wnętrza?

Karnisz dobrany w odpowiedni sposób do stylu wnętrza jest ważniejszym elementem wystroju niż mogłoby się wydawać. Okazuje się, że to właśnie karnisz jest tym aspektem, na który zwraca się uwagę, patrząc na okno. Decydując się na zakup karnisza, od razu należy zastanowić się nad tym, czy element ten ma być pojedynczy, czy podwójny. Pierwszy typ karnisza sprawdza się w sytuacji, gdy w oknie ma wisieć tylko firana lub tylko zasłona. Z kolei w pomieszczeniu, w którym znaleźć się mają dwa elementy wystroju, na przykład firana oraz zasłona, lub podwójne zasłony, należy zastosować podwójny typ karnisza. Kolejnym ważnym czynnikiem jest sposób zawieszenia tkaniny. W sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć karnisze drążkowe, które są najbardziej uniwersalne, ponieważ z łatwością da się na nich zawiesić tkaniny na kółkach z żabkami, z szelkami i przelotkami. Warto pamiętać o tym, że najważniejszą funkcją karnisza jest podtrzymywanie zawieszonych na nim tkanin, dlatego sposób zawieszenia ma kluczowe znaczenie. Obecnie karnisz pełni jednak także funkcję dekoracyjną, dlatego spore znaczenie ma wybór odpowiedniego materiału wykonania, koloru oraz marki. Warto zdecydować się na znanych i renomowanych producentów np firmy Karnix, których produkty cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Karnisze od takich marek są trwałe i wytrzymałe, a także dobre jakościowo. Jakie karnisze wybieramy najchętniej do naszych domów? Okazuje się, że najcześciej wybierane są karnisze plastikowe, drewniane i metalowe. 

Karnisze do mieszkania w stylu klasycznym

Pomieszczenia klasyczne wymagają zastosowania odpowiednich materiałów, najlepiej naturalnych. Właśnie dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zakup karnisza, wykonanego z drewna. Najczęściej stosowane jest tutaj drewno sosnowe lub bukowe. Taki karnisz jest nie tylko elegancki, ale dodatkowo ekologiczny i świetnie sprawdza się we wnętrzach utrzymanych w stylu tradycyjnym lub rustykalnym. Oczywiście drewno to materiał ciężki, który najlepiej będzie prezentował się w wysokich i szerokich pomieszczeniach. Do wnętrz w stylu klasycznym można także wybrać karnisze w odpowiednim kolorze, na przykład złotym lub srebrnym. 

Karnisze do nowoczesnego wnętrza

Do nowoczesnych wnętrz, a więc pomieszczeń w stylu loftowym, minimalistycznym, najlepiej pasują karnisze metalowe. Oczywiście ten typ dekoracji może być w różnych kolorach, na przykład antracytowym, mosiężnym lub złotym. Barwę należy dobrać do mebli we wnętrzu i dominujących kolorów. Najczęściej metalowe karnisze dobiera się do okuć w meblach oraz barwy lamp. W ten sposób można stworzyć wrażenie jednorodności i spójności, które wspaniale prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych. Sporą zaletą karniszy metalowych jest fakt, że utrzymują nawet bardzo ciężkie firany i zasłony, ponieważ metal jest bardzo wytrzymałym materiałem. 

Karnisze pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych i świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup ciekawego pod względem stylistycznym karnisza, który będzie dopasowany stylistycznie do wnętrza. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here