Jak poprawić libido?

0
743

Libido, czyli potencja seksualna to istotny czynnik, który wpływa na jakość życia seksualnego. Dzięki niemu mamy ochotę na fizyczną bliskość ze swym partnerem. Na poziom libido wpływają różnorodne czynniki. Jego spadek może być przyczyną stresu, złej kondycji psychicznej oraz zaburzeń hormonalnych. Niezwykle ważne jest to, aby osoby z obniżonym libido unikały spożywania nadmiernej ilości cukru, alkoholu oraz produktów wysokokalorycznych. Co zrobić gdy libido spada?

Jak objawia się spadek libido?

Libido to swego rodzaju dyspozycja mózgu, której celem jest zaspokojenie potrzeb seksualnych. Dzięki niemu można podjąć oraz utrzymać akt stosunku płciowego. Poziom libido jest kwestią indywidualną. Jest on uzależniony od wielu czynników biologicznych.

Libido u mężczyzn jest powiązane z dostarczanymi im bodźcami. Zazwyczaj wystarczy niewielka stymulacja, aby doszło do pożądania seksualnego. Z kolei w przypadku kobiet istnieje mnóstwo czynników, które mogą przyczynić się zarówno do zwiększenia, jak i zmniejszenia libido.

Spadek libido jest związany z obniżeniem popędu seksualnego. W wielu sytuacjach może on być spowodowany chwilowym stresem lub zmęczeniem. Z klei długotrwale obniżone libido może być związane z:

– różnymi chorobami

– nieprawidłowościami hormonalnymi

– przyjmowanymi lekami

Jeśli chodzi o psychologiczne przyczyny spadku libido to dużą rolę odgrywa tutaj depresja, traumatyczne przeżycia w dzieciństwie, na przykład molestowanie seksualne oraz problemy w związku.

Spadek libido może tez być związany z występowaniem wielu innych chorób. Pośród wielu z nich można wymienić:

– cukrzycę

– anemię

– choroby serca

– hiperprolaktynemię, czyli zaburzenie powodujące zwiększoną produkcję hormonu prolaktyną odpowiadającego za blokowanie popędu seksualnego

Obniżone libodo może też być spowodowane zażywaniem antydepresantów, leków obniżających ciśnienie oraz używek takich jak: marihuana, heroina, kokaina oraz alkohol.

Skuteczne sposoby na poprawę libido

Jest mnóstwo sposobów na to, aby na nowo odzyskać popęd seksualny. Bardzo dobrym pomysłem jest zażywanie naturalnych afrodyzjaków. Mężczyźni borykający się z tym problemem powinni często sięgać po kurkumę, banany, figi czy pestki pestki dyni, a kobiety powinny spożywać dużo ostryg, cynamonu, wanilii, rozmarynu oraz chilli. Rośliny te poprawiają pracę układu krwionośnego oraz wspomagają ukrwienie narządów płciowych.

Ważne jest także stosowanie witamin z grupy B oraz witaminy C. Obecnie na rynku nie brakuje też wielu suplementów na poprawę libido. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup preparatu Maxon Forte, które to odznacza się bardzo wysoką skutecznością.

Chcąc poprawić swą potencje seksualną warto też zadbać o odpowiednią ilość snu oraz prowadzenie bezstresowego trybu życia. A w przypadku występowania problemów w związku utrudniających porozumiewanie się partnerów warto zgłosić się na terapię par czy małżeństw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here