Uniwersalny, ekologiczny płyn do mycia powierzchni, czyli jaki?

0
693

Poszukiwanie skutecznych, a zarazem bezpiecznych dla otoczenia środków czystości bywa trudne. Wiele osób nie wie, czym kierować się podczas zakupów oraz na co zwracać szczególną uwagę.

Jaki czynnik decyduje o tym, które środki czystości wybieramy, stojąc przed sklepową półką? Zazwyczaj jest to popularność danego produktu, podyktowana częstotliwością jego pojawiania się w reklamach oraz cena. Nie zawsze jednak szeroko zakrojona kampania marketingowa idzie w parze z najwyższą jakością. Niekoniecznie też równa się ona wysokiej cenie. Skuteczne, a przy tym naturalne środki czystości można kupić za naprawdę niewygórowaną kwotę. Na co więc warto zwracać uwagę?

Ekologiczny, czyli jaki?

Najważniejszą kwestią jest skład. Im jest on krótszy i bardziej naturalny, tym lepiej. Środki myjące, których używamy w domu, powinny być bezpieczne i łagodne dla otoczenia. Oznacza to zarówno brak szkodliwych składników takich jak borany, fosforany, formaldehyd, mikroplastik, sztuczne barwniki czy EDTA, jak i przyjemny zapach oraz delikatność dla skóry dłoni. Ekologiczne produkty nie posiadają intensywnego, chemiczne zapachu, który powoduje duszności. Ich skład oparty jest na naturalnych formułach. Często wykorzystują właściwości czyszczące sody, która jest znanym i lubianym składnikiem wielu domowych środków myjących.

Ponadto ekologiczne produkty powinny się wyróżniać biodegradowalnością, a ich opakowania możliwością poddania recyklingowi. Najlepiej, jeśli nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego i nie były na nich testowane.

Uniwersalny – czy taki w ogóle istnieje?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że sprzątając mieszkanie, używamy wielu różnych preparatów. Tymczasem okazuje się, że by skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z większości powierzchni, wystarczy jeden, dobrze dobrany produkt. Uniwersalne, wielozadaniowe płyny myjące sprawdzą się zarówno do mycia podłóg, jak i czyszczenia blatów czy frontów szafek. Znajdzie zastosowanie w kuchni, łazience oraz innych pomieszczeniach, a przy tym usunie brud szybko i skutecznie. Tego typu środek nadaje się do czyszczenia różnorodnych powierzchni, jest również bezpieczny dla zdrowia, dzięki czemu bez obaw może być używany w takich miejscach jak np. pokój dziecięcy.

Jaki środek wybrać?

Jednym z polecanych środków do czyszczenia mieszkania jest Płyn uniwersalny Ludwik Ekologiczny. Jest on oparty na innowacyjnej formule Baking Soda System. Dzięki temu szybko usuwa kurz i brud, różnorodne osadu i tłuste plamy, a jednocześnie jest łagodny dla dłoni. Wyróżnia się  przyjemnym, herbaciano-jaśminowym zapachem.

Produkty z serii Ludwik Ekologiczny powstały w trosce o zdrowie oraz środowisko. Są naturalne, wolne od szkodliwych substancji i w pełni biodegradowalne. Ich ekologiczną produkcję potwierdzają liczne certyfikaty. Jeśli szukasz uniwersalnego płynu do sprzątania, który będzie przy tym bezpieczny dla środowiska, to będzie strzał w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here