Zabawki z epoki PRL-u

0
1478

Kiedyś to były zabawki! Tak mówi niejeden rodzic, opowiadając swojemu dziecku, jak to było w czasach PRL-u, kiedy to nie miał tego, co ma jego dziecko teraz, bo nie wszystko było dostępne i człowiek musiał szanować i cieszyć się z tego, co ma.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/zabawki-prl/

Pierwsze skojarzenie

Zabawki z PRL’u kojarzą się wielu osobom z czymś brzydkim, topornym, mało atrakcyjnym. To niekoniecznie dobre skojarzenie! Zabawki z PRL’u cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród dzieci żyjących w obecnych czasach.

Wszelkie drewniane klocki, które są w szafie babci, różne gry, figurki – te rzeczy mają swój wyjątkowy klimat, pomimo tego, że mogą się prezentować niezbyt atrakcyjnie współczesnym dzieciom.

Te zabawki to również moc wspomnień dla rodziców, którzy będąc małymi szkrabami, bawili się nimi równie chętnie, co ich dzieci teraz różnymi nowoczesnymi zabawkami.

Czy dać dziecku moje stare zabawki?

Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Przy okazji dawania do zabawy dziecku swoich starych zabawek, możesz mu przybliżyć ich historię – z jakiej okazji je otrzymałeś, od kogo, ile dla ciebie znaczyły.

To także doskonała okazja do tego, by pobawić się razem ze swoim dzieckiem! Przecież miałeś też swoje ulubione zabawy, które realizowałeś przy pomocy swoich starych zabawek, a więc opowiedz dziecku o tych zabawach. Możecie również razem odegrać jakąś swoją starą zabawę, z lat dziecięcych. Dziecko z pewnością będzie zainteresowane, pozna twoją historię, gdy byłeś/aś w jego wieku i twój styl zabawy.

Kiedyś każde dziecko doceniało swoje zabawki, szanowało je, dbało oraz bawiło się nimi na okrągło. Obecnie dzieci szybko się nudzą i zmieniają obiekt swoich zainteresowań, odrzucając co starsze zabawki na rzecz nowych lub naciągają rodziców na zakup innych.

Wyciągnij swoje stare zabawki z piwnicy, pokaż je dziecku, wytłumacz, że przez tyle lat się zachowały i teraz ono może się nimi bawić, dzięki temu, że tak o nie dbałeś. Przy okazji nauczysz dziecko szacunku do swoich rzeczy i dbania o nie.

Przeczytaj też: http://www.panprezent.pl/rowerek-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here