Jak przygotować dziecko na stok?

0
1765

Postanowiłeś wtajemniczyć dziecko w sztukę jeżdżenia na nartach i wkrótce zabierasz je na stok po raz pierwszy? Przekonaj się, o co musisz zadbać, by zapewnić mu najlepszą ochronę. Sprawdź, jaki sprzęt będzie potrzebny, a także w jaki sposób ubrać malucha, by nie zmarzł ani się nie przegrzał, a przy okazji mógł swobodnie zjeżdżać. Sprawdź też, jakie ubezpieczenie na narty wybrać dla swojej pociechy.

Bezpieczna jazda na stoku z ubezpieczeniem na narty

Nie każdy wie, że ubezpieczenie na narty dostępne jest w wielu wariantach. W jednym towarzystwie można znaleźć kilka różnych, nie wspominając już o zróżnicowanych ofertach konkurencyjnych ubezpieczycieli. Ma to jednak zaletę, ponieważ możesz wybrać dokładnie taką polisę, jakiej Ci potrzeba – jaka ochroni Twojego malucha najlepiej.

W ubezpieczeniu na narty dla dziecka powinno znaleźć się leczenie i ratownictwo, NNW, a także OC. Jeśli Twój podopieczny podczas nauki nowego sportu zimowego wjedzie w kogoś i niechcący wyrządzi mu krzywdę albo zepsuje jego sprzęt, nie będziesz musiał pokrywać szkód z własnej kieszeni. W ubezpieczeniu na narty dla najmłodszych nie musi się za to znajdować Assistance. Wystarczy, że pojawi się w Twoim, i to tylko w wybranych punktach.

Jeżeli wybierasz się z dzieckiem na stok za granicę, przekonaj się które ośrodki narciarskie w Austrii warto odwiedzić, które elementy ubezpieczenia na narty wybrać oraz jak przygotować samochód przed wyruszeniem w drogę: https://kioskpolis.pl/jak-przygotowac-sie-na-narty-w-austrii/

Bezpieczna jazda na stoku z ubezpieczeniem na narty

Narty, buty i kask dla dziecka – jakie wybrać?

Chcesz wypożyczyć sprzęt narciarski czy kupić? Za zakupem przemawiają chociażby kwestia higieny czy lepszego dopasowania, jednak i korzystanie z wypożyczalni ma wielu zwolenników. Dzieci szybko rosną, a zważywszy na to, że na stok jeździ się raz w roku, drogie narty i kask mogą okazać się zbędnym wydatkiem.

Wybierz buty i narty odznaczające się niskim stopniem w skali twardości. Narty ustawione w pionie czubami do góry powinny sięgać oczu dziecka. Najlepsze są te o małym promieniu skrętu, ponieważ dziecku łatwiej będzie kontrolować jazdę i skręcać.

Plastyczne buty ułatwią poruszanie się i manewrowanie nartami. Muszą dobrze trzymać kostkę, ale nie boleśnie ściskać nogi! Tą samą zasadą kieruj się, wybierając kask dla malucha. Zmierz mu obwód głowy i sprawdź, który model będzie przylegał. Podczas energicznych ruchów nie może spaść – poproś dziecko o pokręcenie głową. Jeśli możesz, wybierz kask z pokrętłem regulującym.

Pamiętaj, by wybrane ubezpieczenie na narty obejmowało ochronę zakupionego sprzętu: w razie utraty, zgubienia, uszkodzenia lub kradzieży.

Jak ubrać dziecko na stok

Jak ubrać dziecko na stok?

Długie godziny na stoku mogą porządnie wymrozić, zwłaszcza gdy kolejki są długie, a zjazd z górki nie trwa długo. Zabierając dziecko na naukę jazdy na nartach, ubierz je na cebulkę. Kurtka powinna być sportowa: z nieprzemakalnego, lecz oddychającego materiału, lekka, przeciwwiatrowa. Takie same muszą być spodnie.

Pod kask warto włożyć kominiarkę, zwłaszcza gdy jest wynajmowany. Najlepsze rękawiczki to te z jednym palcem – wygodnie trzyma się w nich kijki, a palce złączone razem skutecznie się ogrzewają. Na nogi malucha można włożyć ciepłe skarpety pod kolano, a w butach umieścić ogrzewające wkładki.

I jak, gotowi na stok? Życzymy wspaniałej zabawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here