Top 5 najlepszych fotelików w kategorii 0-18 kg

0
1151

Fotelik samochodowy dla dziecka w wadze 0-18 kg przeznaczony jest mniej więcej do ukończenia przez dziecko 4 roku życia, bądź też osiągnięcia wagi 18 kg lub wyrośnięcia ponad maksymalną wysokość zagłówka. Trzeba pamiętać, że głowa dziecka nie powinna wystawać ponad zagłówek. Wtedy już czas na zakup nowego fotelika. Tymczasem, aby ułatwić wybór pierwszego fotelika dla dziecka od mniej więcej 4 miesiąca życia, przedstawiamy ranking fotelików samochodowych dla dzieci w kategorii 0-18 kg. Które zasługują na największą uwagę?

Miejsce 5: Joie Spin 360 – wygodny fotelik z praktyczną nogą mocującą

Piąte miejsce w naszym rankingu zajął fotelik Joie Spin 360. Otrzymał pozytywną ocenę – 3 w testach ADAC, a także testach OAMTC. Posiada praktyczną nogę mocującą, która dodatkowo stabilizuje fotelik. Na uwagę zasługuje tu również system Grow Together, dzięki któremu możliwa jest regulacja wysokości zagłówka i pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu masz pewność, że dziecko jest właściwie zabezpieczone. Brytyjski producent zadbał również o wysokiej jakości tapicerkę, a także boczną wentylację, która sprawia, że jazda w upalne dni nie jest bardzo uciążliwa dla dziecka. Z kolei obrotowe siedzisko pozwala w szybki sposób umieścić dziecko w foteliku.

Miejsce 4: Maxi Cosi AxissFix Plus – wygodne sadzanie dziecka i wysokie oceny w crash testach

Foteliki samochodowe dla dzieci Maxi Cosi zwykle otrzymują wysokie oceny w crash testach. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Maxi Cosi AxissFix Plus, który otrzymał ocenę dobrą w testach ADAC. To fotelik, w którym dziecko będziesz mógł wozić tyłem do ok. 2 roku życia, gdyż według producenta fotelik pozwala na takie przewożenie dziecka do osiągnięcia przez niego 87 cm wzrostu. Możliwość obrotu fotelika o 360 stopni, jednoczesna regulacja wysokości zagłówka, a także pasów bezpieczeństwa są dodatkowymi udogodnieniami.

Miejsce 3: Nuna Rebl Plus i-Size – przewoź dziecko tyłem nawet do 4 roku życia

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajął fotelik samochodowy dla dzieci Nuna Rebl Plus i-Size, który pozwala na montowanie tyłem do kierunku jazdy do osiągnięcia przez dziecko 105 cm wzrostu. Dzięki temu możesz przedłużyć czas bezpieczniejszego przewożenia dziecka. Takie udogodnienie nie jest dostępne w wielu modelach fotelików samochodowych dla dzieci, stąd niewątpliwie zasługuje on na zaszczytne miejsce na podium. Zagłówek, w tym modelu fotelika 0-18 kg dla dziecka, posiada aż 7-stopniową regulację wysokości. Fotelik posiada także zielone wskaźniki dzięki którym będziesz mieć pewność, że został właściwie zamontowany w bazie ISOFIX. Wysoka – dobra ocena w crash testach ADAC jest gwarantem, że kupujesz fotelik najwyższej jakości.

Miejsce 2: Maxi Cosi AxissFix Air – innowacyjny fotelik z poduszką powietrzną

Jeśli wśród fotelików samochodowych dla dzieci szukasz nowinek technologicznych, które zwiększają bezpieczeństwo, a jednocześnie nie masz ograniczonego budżetu na fotelik samochodowy dla dziecka w wadze 0-18 kg to zdecydowanie powinieneś zainteresować się modelem Maxi Cosi AxissFix Air. To pierwszy fotelik z aktywną poduszką powietrzną przy montażu przodem do kierunku jazdy, która daje dużą większą ochronę głowy i szyi dziecka przed obrażeniami. Fotelik można oczywiście montować również tyłem do kierunku jazdy w przypadku dzieci do ok. 2 roku życia.

Miejsce 1: Be Safe iZi Kid i-Size X2

Bezsprzecznym zwycięzcą naszego rankingu został fotelik samochodowy Be Safe iZi Kid i-Size X2, który jako jedyny wśród wymienionych fotelików samochodowych z 0-18 kg otrzymał w crash testach ADAC najwyższą ocenę. To fotelik z doskonałą ochroną zarówno przed czołowym jak i bocznym zderzeniem. Posiada dodatkową ochronę boczną i wzmocnienie z materiału, który w dużym stopniu absorbuje uderzenia. Dodatkowo kształt ramy anty rotacyjnej powoduje, że fotelik ten pasuje do większości samochodów. Oczywiście podobnie, jak w innych modelach nie zabrakło tu wewnętrznych 5-punktowych pasów bezpieczeństwa. Ponadto fotelik posiada jeszcze ochraniacze pasów barkowych.

Wybór fotelika samochodowego dla dzieci od 4 miesiąca do 4 roku życia nie jest prosty. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno kwestie bezpieczeństwa, a w szczególności testy zderzeniowe, jak i kwestie wygody, np. łatwość montażu. Oczywiście przed zakupem najistotniejsze jest idealne dopasowanie do wybranego modelu samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here