Kinkiety w salonie – dobór i rozmieszczenie

0
1639

Kinkiety to atrakcyjne uzupełnienie głównego źródła światła w salonie. Jak dobrać odpowiednie lampy tego rodzaju i jak je rozmieścić w pomieszczeniu?

W sklepach z artykułami oświetleniowymi możemy znaleźć obecnie szeroką gamę kinkietów, czyli lamp ściennych. Są one wybierane do różnych wnętrz, zarówno tych nowoczesnych, jak również o bardziej tradycyjnej aranżacji. Odpowiednio dopasowane nie tylko zapewniają dodatkowe światło, ale również zdobią przestrzenie.

Dla tych, którzy chcą zainwestować w kinkiety i zamontować je w swoim salonie, przygotowaliśmy specjalny poradnik. O czym warto pamiętać przy zakupie kinkietów i ich montażu?

Kinkiety w salonie – co wybrać?

Przede wszystkim kinkiety do salonu powinniśmy dobierać tak, aby wpisywały się w jego aranżację.

Wobec tego nowoczesne wnętrza będą najlepiej prezentowały się z nowoczesnymi kinkietami, na przykład takimi jak lampy Massive o geometrycznych kształtach. Proste, ale efektowne wzory idealnie współgrają ze współczesnymi wnętrzami.

 Z kolei tradycyjnie urządzony salon najlepiej będzie prezentować się z kinkietem kutym, wyposażonym w klosz ze szkła albo z tkaniny.

 Do wyboru mamy także kinkiety, które przeznaczone są do oświetlania obrazów, grafik, a także mebli. Najczęściej mają dość neutralny wygląd, dlatego też pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji.

 Gdzie zamontować kinkiety w salonie?

O rozmieszczeniu kinkietów w salonie warto pomyśleć już na etapie budowy domu czy wykańczania mieszkania. To pozwoli na odpowiednie poprowadzenie instalacji elektrycznej.

Najczęściej kinkiety umieszczane są przy miejscu, gdzie ma stanąć komplet wypoczynkowy, przy kominku, w punktach, gdzie chcemy zawiesić na ścianach jakieś dzieła, na ścianie z telewizorem. Można też umieścić je w przejściu pomiędzy salonem a korytarzem, by uzyskać dodatkowe oświetlenie.

Dużo inspiracji dotyczących doboru odpowiednych kinkietów do salonu, a także ich rozmieszczenia można znaleźć także przez internet. Życzymy udanych poszukiwań idealnych kinkietów do salonu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here