Ciekawe aplikacje na Androidy ułatwiające codzienne obowiązki

0
1341

Oszczędzanie czy umawianie wizyty u kosmetyczki – te zadania mogą ułatwić aplikacje, które wystarczy ściągnąć na telefon Huawei P10 czy inny wyposażony w system Android. Pomagają zapanować nad wydatkami i zaoszczędzić czas, więc warto korzystać z nich na co dzień.

Może się wydawać, że istnieją już aplikacje do wszystkiego. I rzeczywiście tak jest, co pokazuje przykład programu Clean House. Stworzony został z myślą o osobach, które mają dużo na głowie lub dopiero zaczynają dbać o swoje pierwsze mieszkanie i chcą to odpowiednio zorganizować. Nic prostszego: wystarczy na swoim Huawei P10 czy innym telefonie z Androidem skorzystać z list obowiązków, a następnie odhaczać te, które już udało się zrobić, jak ścieranie kurzu czy mycie samochodu. Odhaczanie obowiązków i zdobywanie punktów zamienia codzienne sprzątanie w mobilizującą do wysiłku grę.

Jak planować na telefonie takim jak Huawei P10

Aplikacje mogą być bardzo pomocne również poza domem. Jedną z popularnych jest Booksy. Pozwala umówić wizytę u fryzjera czy kosmetyczki za pomocą kilku ruchów palcem, bez szukania odpowiedniego salonu i dzwonienia z pytaniem o każdy zabieg. Przy okazji warto wspomnieć o Google Pay. Wystarczy skonfigurować ją na telefonie z Androidem takim jak Huawei P10 czy Samsung Galaxy, by móc płacić za pośrednictwem smartfona. To o tyle wygodne, że gdy zdarzy się zapomnieć portfela lub być daleko od bankomatu, wciąż będzie można zapłacić za zakupy czy bilet na pociąg.

Jak planować na telefonie takim jak Huawei P10

Markowe telefony dobrej jakości jak iPhone 8 czy Huawei P10 mają często własne aplikacje do zarządzania obowiązkami i robienia list. Jeśli w smartfonie nie ma takiego programu, można go zainstalować samemu. Przydatne będzie szczególnie Wunderlist. To program, który pozwala robić listy zadań, a następnie dzielić się nimi ze znajomymi, których dotyczą. Dużym ułatwieniem jest to, że Wunderlist działa na Windowsie, iPhonie i w Androidze. Poza tym można też korzystać z niego w przeglądarce. Dzięki temu dostęp do listy jest prosty zarówno przez komputer, jak i telefon Huawei P10 czy ten z systemem iOS. Ułatwia to organizację nawet, gdy jeden ze sprzętów się wyładuje lub zgubi.

Aplikacje przydatne w samochodzie i autobusie

Na koniec warto wspomnieć o aplikacjach transportowych. Niezmotoryzowanym przydadzą się Uber czy Taxify. To tanie przejazdy, które można łatwo zamawiać w wielu polskich miastach. Idealne w czasie nagłej ulewy czy wtedy, gdy autobus się spóźnia.

Aplikacje przydatne w samochodzie i autobusie

Kupno biletów autobusowych ułatwiają z kolei programy takie jak Skycash czy Mobilet. Kioski znikają z polskich ulic, a automaty nie zawsze działają. Te programy pozwalają mimo wszystko kupić bilet w formie elektronicznej i zapłacić za niego od razu swoim telefonem. Co ważne, działają w wielu polskich miastach, dzięki czemu nawet na wakacjach kupowanie biletów będzie proste i intuicyjne. Osoby posiadające auto mogą korzystać z Tankuj24 i innych podobnych programów. To sposób, by znaleźć najbliższą stację w okolicy i sprawdzić, ile kosztuje tam paliwo. Różnice pomiędzy stacjami bywają znaczne, więc korzystanie z tej aplikacji może przynieść spore oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here