Teatr – miejsce przyjazne także dla najmłodszych

0
791

Teatr i dzieci? Dla wielu rodziców takie połączenie nie pasuje do siebie zbyt dobrze. W rzeczywistości teatr może być jednak także idealnym miejscem dla malucha i może zapewnić mu wyjątkowe doświadczenia!

Na mapie Polski można znaleźć obecnie wiele teatrów kierujących swoje repertuary także do najmłodszych. Dostępne są w Warszawie, na przykład popularny jest tam Teatr Małego Widza, ale również w innych miastach i w mniejszych miejscowościach.

Teatr, wbrew pozorom, to świetne miejsce także dla najmłodszych. Przyjazne, wzbudzające ciekawość, rozwijające, pobudzające wyobraźnię – to właśnie tam maluchy mogą spędzić wspaniały czas.

Spektakle stworzone z myślą o dzieciach

Do teatru można wybrać się z dzieckiem mającym już 1-2 lata. Warto wtedy wybrać spektakle, które są tworzone specjalnie z myślą o takich maluchach. W przeciwieństwie do zwykłych sztuk, koncentrują się głównie na dźwiękach i ruchu i nie mają skomplikowane fabuły.

Wciągające spektakle bazujące na popularnych baśniach lub na całkowicie nowych konceptach są z kolei przygotowywane z myślą o tej nieco starszej widowni.

W sztukach teatralnych dla dzieci nie ma przemocy i brzydkich słów – dzięki temu są one całkowicie bezpieczne dla najmłodszych.

Teatr skrojony na miarę maluchów

W teatrach dziecięcych nie tylko sztuki dopasowane są do młodej widowni. Również sam budynek teatru często dostosowany jest do ich wymagań.

Na sali nie stosuje się tradycyjnego podziału na scenę i widownię – aktorzy są na tym samym poziomie co maluchy, dlatego oglądanie sztuki jest wtedy wygodniejsze. Światła są delikatnie przyciemnione, a dźwięki nie za głośne. Dostępne jest też zaplecze dla rodziców z maluchami, na przykład do karmienia, przewijania.

Poznaj teatr od podszewki

Wiele placówek teatralnych organizuje również specjalne warsztaty teatralne dla dzieci Warszawa jest jednym z miast, gdzie są one dostępne.

Warsztaty teatralne to doskonały sposób, aby poznać bliżej zasady działania teatru i zajrzeć za jego kulisy. W trakcie zajęć dzieci mogą także wcielić się w rolę aktorów i innych pracowników teatrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here