Co zrobić, jeśli suszarka w ogrodzie przewraca się pod wpływem wiatru?

0
687

Suszarki ogrodowe to wdzięczny temat. Ich liczba jest niezwykle wysoka, jakość także różna, dopasowana do ceny i marki. Wszystko w jej parametrach ma jednak znaczenie, gdyż taka ogrodowa suszarka musi spełniać pewne warunki, by w ogóle zostać uznaną za suszarkę godną polecenia. Jednym z takich wymogów jest odporność na przewracanie przez wiatr. Jakie są sposoby, by to się nie działo?

Dobra jakość to podstawa

Oczywiście każda suszarka, także suszarka ogrodowa Leifheit czy innej, renomowanej marki, się przewraca pod wpływem wiatru. To oczywiste i nie ma na to praktycznej, konstrukcyjnej rady. Jednak w przypadku tego rodzaju produktów można stwierdzić, że istotą jest konstrukcja właśnie. Dobrej klasy suszarka nie przewraca się tak ciężko, sama w sobie jest stabilna i pozwala na odpowiednie rozstawienie prania. Dlatego dzięki dobrym kompozytom, z których ją wykonano, można suszyć pranie łatwiej.

Przytwierdzona na stałe

Część suszarek ogrodowych można zamontować na stałe. Są wówczas wykorzystywane wyłącznie na ogrodzie. Oczywiście to rozwiązanie tylko dla domków jednorodzinnych, jednak wmurowanie suszarki ogrodowej może mieć swoje plusy. Warto wspomnieć, że będzie to suszarka o większej pojemności i skuteczności „suszenia” prania. Jednak będzie funkcjonalna tylko w okresie letnim, gdyż zimą nie będzie można z niej korzystać, a to wymaga posiadania jeszcze jednego urządzenia w domu.

Specjalne zaczepy

Jednak dwie metody pozwolą Twojej suszarce nie bujać się na wietrze. Jeśli suszarka ogrodowa Leifheit jest dobrej jakości i jest stabilna, należy zadbać także o rozkład prania. Dzięki temu suszarka nie będzie miała zachwianego środka ciężkości i nie upadnie tak łatwo. Kolejną możliwością są specjalistyczne zaczepy. Mają one na celu przytrzymywać suszarkę do ziemi. Są one dość skuteczne, jednak można ich użyć tam, gdzie jest gleba. Trzecim wyjściem są rzepy. To dość nowy sposób, który dopiero niedawno się pojawił. Dzięki nim suszarka nie rusza się, a suszenie, nawet na dużym wietrze, jest opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here