Co można jeść karmiąc piersią?

0
246

Nie tylko w czasie trwania ciąży należy zwrócić uwagę na to co jemy, zadbać o tę kwestię należy także i później, okresie laktacji i karmienia piersią. Zapewne słyszałaś o tym, że spożywanie dużej ilości bawarki wzmoże produkcje naturalnego pokarmu? Czy aby na pewno jednak tak jest? Chcesz wiedzieć jaki wpływ na Twoje dziecko ma to co jesz? Dzisiaj podpowiemy Ci jakie produkty warto włączyć w swoją dietę, a których należy unikać. Czy przyszłe mamy są zainteresowane? W takim razie zaczynamy!

Dlaczego dieta matki karmiącej piersią jest tak ważna?

Zastanawiasz się czy to co jesz w okresie laktacji ma wpływ na Twoje dziecko? Oczywiście, że tak! W końcu to Ty wytwarzasz naturalny pokarm, którym go karmisz. Jeżeli będziesz odżywiać się zdrowo, zadbasz o to by dieta bogata była w witaminy i substancje mineralne to dzięki temu maluch będzie rozwijał się w sposób prawidłowy. Nie straszna mu będzie anemia czy niedobory innych witamin, w końcu otrzyma je wraz z mlekiem matki.
Najczęstszym błędem jaki popełniają młode matki jest chęć szybkiego powrotu do figury sprzed ciąży, w związku z tym natychmiast po narodzinach dziecka decydują się na zastosowanie diety odchudzającej. Chyba nie musimy mówić jak negatywny wpływ ma to na laktacje. Kobiety, które postanawiają zrzucić nadprogramowe kilogramy narażają swoje dzieci na karmienie je mlekiem modyfikowanym.

W okresie laktacji kobiety muszą jeść więcej niż w ostatnich miesiącach ciąży. Jeżeli boisz się przytyć zastosuj się podstawowej zasady zdrowego odżywiania – jedz mniej a częściej. Zadbaj o to by spożywać co najmniej pięć pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia.

Dieta kobiety karmiącej piersią?

Chcesz wiedzieć jakie produkty możesz zajadać w okresie laktacji? Otóż nie ma jednej diety, która sprawdzi się w przypadku wszystkich matek karmiących. Każdy organizm jest inny, pamiętaj jedynie o tym by wybierać żywność jak najmniej przetworzoną, pozbawioną konserwantów oraz innych substancji chemicznych. Warzywa i owoce staraj się kupować na targach ekologicznych, bowiem tylko takie produkty nie zawierają w sobie szkodliwych pestycydów i metali ciężkich.

Co można jeść karmiąc piersią?
Postaw na pełnoziarniste pieczywo oraz makarony, zajadaj się w brązowym ryżu oraz ziemniakach, produkty te zawierają dużą ilość witamin z grupy B oraz związków mineralnych takich jak żelazo i magnez.

Jeżeli chodzi o nabiał i wyroby mleczne to pomimo krążącej wśród społeczeństwa opinii iż ich spożycie przyczynia się do powstawania kolek oraz niestrawności u noworodków przeprowadzone badania nie potwierdziły tego faktu. Zawarty w nabiale wapń oraz fosfor zadbają o prawidłowy rozwój układu kostnego Twojego dziecka a także o jego ząbki.

Oprócz tego w codziennym jadłospisie nie może zabraknąć chudego mięsa i wędlin oraz tłuszczy w postaci np. oleju roślinnego lub oliwy dodanej do sałatki. Co najmniej raz w tygodniu jedz ryby, zawarty w nich kwas Omega-3 pozytywnie wpływa nie tylko na prawidłowe widzenie ale i inteligencję małych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here