Wybieramy garnki – na co zwrócić uwagę?

0
490

Garnki są obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni – to w nich przygotowujemy mnóstwo dań. Wybór odpowiedniego zestawu jest niemałym wyzwaniem, gdyż sklepy oferują nam naprawdę spory wybór. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę i jakie garnki sprawdzą się w każdej kuchni.

Dlaczego wybór garnków jest tak ważny?

Wybierając garnki do naszej kuchni, nie możemy zwracać uwagę jedynie na ich wygląd. Oczywiście, jest to ważny aspekt, gdy lubimy otaczać się ładnymi i eleganckimi rzeczami, jednak nie najważniejszy. Dużo ważniejsze są inne parametry, takie jak: trwałość i jakość. Nie możemy zapomnieć, że garnki mają bezpośrednią styczność z naszym jedzeniem, więc poniekąd wybierając porządny zestaw – inwestujemy również w nasze zdrowie.

Naczynia, takie jak garnki mają dużą styczność z niekorzystnymi warunkami- ogniem i tłuszczem, dlatego też muszą być solidnie wykonane. Inwestując w dobre naczynia, takie jak np. garnki Fissler, mamy pewność, że kupujemy produkt, który posłuży nam przez lata. Mówi się, że rodzaj garnków, w których przygotowujemy potrawy, może mieć wpływ na ich smak, dlatego też lepiej zdecydować się na produkt wysokiej jakości.

Jak wybrać garnki do kuchni?

Garnek dobrej jakości to taki, w którym bez większych trudności przygotujemy każdy rodzaj potrawy. Mamy wtedy pewność, że nic nam się nie przypali. By to było możliwe, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego wykonano naczynie oraz na grubość dna. Dno, które jest wielowarstwowe, tak jak w przypadku garnków Fissler, zapewni idealne przewodzenie ciepła, które jest rozprowadzane na całej powierzchni, przez co ryzyko przypalenia redukowane jest do minimum. Warto również zwrócić uwagę na kształt uchwytów i rączek, a także rodzaj pokrywki. Ważne, by te elementy były wygodne i były ergonomiczne. Wszystkie te wymagania spełniają m.in. garnki Fissler.

Przy wyborze odpowiedniego zestawu garnków powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy naczynia można myć w zmywarce. Jest to istotne w przypadku osób, które rzadko zmywają ręcznie. Niezwykle ważny jest rodzaj kuchenek, do których przeznaczone są naczynia. Niektóre z nich są przystosowane tylko do płyt indukcyjnych, inne z kolei do gazowych. Możemy to łatwo sprawdzić za pomocą magnesu – gdy dno garnka go przyciągnie, oznacza to, że nadaje się na indukcję. Znaleźć można zestawy, które z powodzeniem można używać na wszystkich rodzajach tak jak garnki Fissler. Jest to duże ułatwienie, gdyż w przyszłości nie będziemy musieli inwestować w nowe naczynia, gdy będziemy chcieli zmienić nasz sprzęt AGD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here