Wahoo Tickr, czyli sensor pomiaru tętna

0
577

Przedstawiamy kolejne urządzenie od firmy Wahoo, tym razem jest to ich najnowszy licznik, który ma za zadanie mierzyć tętno i pracę serca. Wahoo Tickr jest jednym z trzech czujników, który oprócz mierzenia tętna, ma także możliwość jego transmisji przy użyciu łącza Bluetooth Smart i ANT+. Dodatkowo można go podłączyć jednocześnie do trzech urządzeń. Urządzenie jest to zaawansowany pasek, który mierzy tętno w czasie rzeczywistym, rejestrując przy tym czas aktywności jak też intensywność ćwiczeń. Pasek posiada wygodne i kompaktowe zapięcie z przodu, które pewnie i stabilnie utrzymuje czujnik w jednym miejscu. Ponadto ułatwia jego zakładanie i zdejmowanie na klatkę piersiową.

Jak wygląda praca Wahoo Tickr?

Wahoo Tickr ma za zadanie obliczać na bieżąco ilość spalanych kalorii i wskazuje aktualne tętno. Dzięki wbudowanej pamięci zapisuje tętno, kalorie oraz czas aktywności fizycznej nawet do 50 godzin. W połączeniu z aplikacją Wahoo Fitness, ANT+ Running Dynamics pozwala mierzyć pionową oscylację, czas kontaktu z podłożem, a także rytm na zegarku do biegania. Kolejna aplikacja, która pomaga w odczytaniu danych to Wahoo Fitness, za pomocą której można śledzić prędkość oraz dystans na bieżni, a także kadencję przebytej trasy na rowerze stacjonarnym. Dużą zaletą jest używanie Wahoo Tickr w czasie wykonywania ćwiczeń, które mają kilka serii, ponieważ kontroluje ilość powtórzeń.

Najważniejsze cechy produktu

  • Jego wymiary prezentują się następująco: 58,4 – 121,9 cm x 0,5 cm x 3,8 cm
  • Waży zaledwie 48 g
  • Długość paska jest regulowana od 58,4 cm do 121,9 cm
  • Urządzenie jest wodoodporne (do 1,5 m głębokości)
  • Posiada baterię CR2032 w zestawie, która może pracować ponad 500 godzin, można ją samodzielnie wymienić
  • Oszczędność w zużywaniu energii
  • Bezprzewodowa transmisja danych
  • Status połączenia jest sygnalizowany poprzez świecącą diodę
  • Pas na piersiowy do pomiaru tętna posiada niezwykle dokładne EKG

Dla kogo jest stworzony Wahoo Tickr?

Licznik Wahoo Tickr to odpowiedni sprzęt dla wszystkich osób uprawiających sport regularnie oraz tych, którzy zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami. Dzięki niemu możesz kontrolować swój wysiłek oraz ilość spalanych kalorii. To niezastąpione urządzenie dla osób zmagających się z problemami z sercem. W sytuacji, kiedy lekarz wyda pozwolenie na aktywność fizyczną, możesz cały czas mieć pod kontrolą pracę swojego serca oraz śledzić jego tętno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here