Szybkie pożyczki coraz popularniejsze

0
1077

Łatwo dostępne, z korzystnymi warunkami, a przede coraz popularniejsze – tak można najkrócej opisać szybkie pożyczki online. Zainteresowanie Polaków takim rozwiązaniem rośnie z roku na roku i według ekspertów trend ten utrzyma się jeszcze długo, dlatego że oferty firm pozabankowych są już zbliżone do propozycji bankowych.

Szybkie pożyczki online – nowa miłość Polaków

Blisko 7 miliardów złotych pożyczyli od instytucji pozabankowych Polacy w 2019 roku. To nowy rekord, który jest efektem rosnącego zainteresowania szybkimi pożyczkami. Mimo że dalej jest to tylko wycinek całego rynku, to widać gołym okiem, że kredyty internetowe rosną w siłę. Według ekspertów trend ten będzie się utrzymywał, ponieważ rodacy pokochali ten sposób pozyskiwania gotówki. I to z wzajemnością.

Ciekawe są również dane dotyczące wysokości jakie osiąga szybka pożyczka. Jeszcze kilka lat temu, z ofert tzw. chwilówek korzystały przede wszystkim osoby, które potrzebowały drobnego wsparcia finansowego. Nie mogły one udać się w tym celu do banku, ponieważ tego rodzaju instytucje oferowały jedynie kredyty powiedzmy od 10 000 zł w górę. Dostępną niszę wykorzystały firmy pożyczkowe, które zaproponowały swoim klientom pożyczki od kilkuset złotych.

Obecnie ponad połowa klientów firm udzielających szybkich pożyczek przez internet zaciąga zobowiązanie powyżej 5000 złotych. Jednoznacznie pokazuje to, jak na przestrzeni tych kilku lat zmienił się wizerunek osoby korzystającej z usług instytucji pozabankowych – wcześniej były to osoby, które musiały decydować się na ryzykowne i wysoko oprocentowane pożyczki. Obecnie z usług firm pożyczkowych częściej korzystają osoby młode oraz relatywnie dobrze zarabiające, którym zależy na czasie – chcą ominąć skomplikowane bankowe procedury i otrzymać pieniądze już w kilka minut.

Podsumowanie – prognozy dla rynku szybkich pożyczek

Jak przekonują branżowi eksperci, rynek szybkich pożyczek będzie dalej rósł, a jednocześnie może się bardzo zmienić. Już teraz pojawia się na nim coraz więcej firm, które oprócz oferowania popularnych zobowiązań krótkoterminowych tzw. chwilówek, proponuje swoim klientom także pożyczki na większe kwoty – 5000, 10000, a nawet 25000 złotych.

Dodatkowo rosnąca konkurencja w sektorze pożyczek pozabankowych sprawia, że oferta tych firm stają się coraz bliższe ofercie banków – oprocentowanie jest coraz niższe, oferowane są wyższe kwoty na dłuższy okres spłaty. Z takiego obrotu sprawy najbardziej zadowoleni mogą być sami klienci, którzy mają coraz więcej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here