Świąteczne prezenty dla Taty

0
1394

Boże Narodzenie w naszej kulturze jest szczególnym okresem. W święta poświęcamy wyjątkową uwagę kwestiom religijnym i duchowym, ale też staramy się być dla siebie serdeczniejsi, odpoczywamy od codziennych zobowiązań. Więcej czasu spędzamy z rodziną, a w pielęgnowane tradycje wpisało się również obdarowywanie najbliższych upominkami.

Wiele osób co roku zastanawia się, co wręczyć najbliższym, aby sprawić im przyjemność. Nierzadko z braku pomysłu albo przez pochłonięcie świątecznymi przygotowaniami, na zakupy wybieramy się w ostatnich dniach przed Wigilią. Łatwiej wtedy wpaść w zastawiane przez sprytnych sprzedawców pułapki i zdecydować się na nabycie czegoś, czego nie kupilibyśmy w innych okolicznościach. Tłumy spieszących gdzieś ludzi, wszechobecne promocje na produkty niecieszące się wcześniej popularnością i naglący czas nie są dobrymi doradcami.
Zanim wybierzesz się do centrum handlowego sprawdź, jakie są nasze sugestie na upominki dla krewnych!

Podarunki dla najmłodszych

Jeśli masz w rodzinie dzieci w wieku wczesnoszkolnym lub przedszkolnym tej samej płci, które są niemal rówieśnikami, najbezpieczniej wręczyć im dwa identyczne upominki. Takie szkraby zazwyczaj nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań, a dzięki takiemu działaniu zapobiegniesz ewentualnym rozczarowaniom i zazdrosnym spojrzeniom w stronę lalek, jakie odpakowuje z papieru kuzynka.
Dzieciom, które wierzą jeszcze w Mikołaja, kilka tygodni przed świętami możesz podpowiedzieć, aby napisały list do sympatycznego staruszka z listą swoich życzeń. Kiedy ukończą dzieło, zaoferuj, że w ich imieniu odniesiesz go na pocztę. Sporządzony przez maluchy wykaz pozwoli ci na spełnienie ich marzeń!

Upominki dla mamy

Na co dzień zdarza nam się zapominać, że mama to również kobieta, która lubi czuć się atrakcyjna i zadbana. Bywa, że i ona sama przykłada do tego mniejszą wagę, pochłonięta dbaniem o dobro swoich pociech oraz obowiązkami zawodowymi. Świetnym pomysłem będzie zafundowanie jej odrobiny relaksu, jeśli dysponujesz funduszami, kup jej bon na weekendowy wypoczynek w SPA! Jeżeli nie osiągasz jeszcze dochodów, możesz na taki upominek zrzucić się z rodzeństwem. Każdą mamę zadowolą także wysokiej jakości perfumy, pod warunkiem, że wiesz, w jakich zapachach gustuje. Jeśli nie posiadasz takiej wiedzy, możesz nabyć oferowany przez niemal wszystkie perfumerie bon na odpowiednią kwotę.

Prezenty dla taty

Kupno odpowiedniej rzeczy dla taty najczęściej sprawia trudności. Jedno jest pewne – należy bezwzględnie zrezygnować z popularnych skarpet oraz krawatów!
Jeżeli tata nie jest abstynentem, z pewnością ucieszy się z butelki alkoholu wysokiej jakości. Szklanka whisky od czasu do czasu skonsumowana podczas męskiego wieczoru z kumplami to relaks, na jaki zasługuje każdy mężczyzna.

Zakupy online

Dobrą opcją dotyczącą wszystkich podarków jest ich zakup za pośrednictwem internetu. Wiele sklepów online oferuje te same produkty w znacznie niższych cenach, niż ich stacjonarna konkurencja. Pamiętaj jednak, aby załatwić to odpowiednio wcześniej. W okresie przedświątecznym poczta oraz firmy kurierskie mają o wiele więcej zleceń, zamawiając więc upominki w ostatniej chwili narażasz się na nieodebranie ich na czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here