Lampka UV czy lampka LED do paznokci?

0
558

Co musisz wiedzieć o lampach do paznokci? Czym charakteryzują się poszczególne typy i który z nich najlepiej wybrać?

Lampka UV i lampka LED – słowem wstępu

Podczas różnorodnych zabiegów kosmetycznych, takich jak np. manicure hybrydowy, koniecznie jest skorzystanie z takiego sprzętu jak specjalna lampa. Jej działanie sprowadza się przede wszystkim do utrwalenia i utwardzenia wykonanej stylizacji, dzięki czemu opiera się ona różnorodnym uszkodzeniom. W sklepach czy w sieci znajdziesz całą masę rozmaitych lamp, które ramowo można podzielić na dwa rodzaje; pierwszy to lampa UV, drugi to natomiast lampka LED do paznokci. Co jest ważne w przypadku każdej z nich i którą wybrać?

Zanim podejmiesz finalną decyzję, najpierw powinnaś odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań – spowoduje to, że o wiele łatwiej będzie Ci wybrać optymalny sprzęt na miarę swoich potrzeb. Zastanów się, jaki rodzaj manicure będziesz wykonywać. Częstym wyborem są paznokcie hybrydowe, co wynika bezpośrednio z ich licznych zalet. Nieco rzadziej panie wybierają paznokcie żelowe. Jeżeli natomiast nie wiesz, które paznokcie Cię interesują, po prostu wybierz uniwersalną lampę do każdego typu manicure.

Dobrze też określić, czy zabiegi chcesz wykonywać tylko na sobie, czy masz zamiar robić paznokcie także koleżankom lub innym osobom. W tym drugim wariancie zdecydowanie opłaca się zainwestować w lepszy sprzęt. Dzięki temu o wiele szybciej i wygodniej zrobisz każdą stylizację, a do tego Twój sprzęt będzie wyglądał profesjonalnie. Z pewnością jednak nie powinnaś przywiązywać uwagi do wyglądu lampy.

Lampka UV i lampka LED do paznokci – czym się różnią?

Zarówno lampka UV, jak i lampka LED do paznokci mają ten sam cel działania – mimo to pod niektórymi względami różnią się od siebie i to naprawdę znacznie. Podstawowa różnica to oczywiście rodzaj emitowanego światła – zawarto to nawet w nazwie każdego sprzętu. Lampa LED emituje światło diodowe, natomiast lampa UV – światło ultrafioletowe.

Bardzo uniwersalnym sprzętem jest lampka tunelowa UV. Ma ona podłużny kształt z wysuwanym spodem, to na tej części należy ułożyć palce – następnie lampa wsuwa się niczym do tunelu. Lampy UV mogą utwardzać zarówno hybrydy, jak i żele, ale o finalnym czasie do tego potrzebnym decyduje przede wszystkim moc lampy. Standardowa lampa ma 4 świetlówki po 9 W każda, wtedy to zwyczajowy czas utwardzania wynosi 120 sekund. Przy lampie LED natomiast ten czas może być nawet czterokrotnie krótszy – i to tu należy upatrywać największych przewag tego rozwiązania. Ponadto w lampach UV co pewien czas przepali się żarówka, co będzie wiązało się z koniecznością jej wymiany. Ciekawostką jest, że na rynku do kupienia są też lampy CCFL+LED, określane czasem w żargonie jako lampy do zadań specjalnych. Mają one wspomniane świetlówki CCFL, co pozwala na utwardzanie zarówno manicure hybrydowego, jak i manicure żelowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here