Czy każda lampa LED jest taka sama?

0
880

Rozpoczęcie samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego w domu wiąże się z zakupem niezbędnych produktów. Jednym z nich jest lampa LED, bez której utwardzenie na paznokciach lakieru nie byłoby możliwe. Czy wystarczy wiedzieć, że potrzebujemy po prostu lampy do hybryd? Czy wszystkie są takie same i nie ma w zasadzie różnicy, którą wybierzemy?

Lampa LED a lampa UV – czym się różnią?

Lampa LED i UV są używane w kosmetyce od lat, jednak to lampa UV pojawiła się w użyciu wcześniej. Dzięki wykorzystaniu światła ultrafioletowego jest w stanie utwardzić lakiery hybrydowe oraz żele. Można ją kupić już za kilkadziesiąt złotych, więc nie jest dużym wydatkiem. Nie jest jednak rozwiązaniem idealnym i można zastąpić ją czymś lepszym. Mówiąc o czymś lepszym, mamy na myśli lampę LED.

To nowocześniejsza wersja lampy utwardzającej, która ma wbudowane diody ledowe. Ich zaletą jest długa żywotność – są dzięki temu bardziej oszczędne. Lampa UV wymaga częstej zmiany żarówek, ponieważ regularnie się przepalają. W przypadku lampy ledowej nie musimy się tym martwić przez kilka, a nawet kilkanaście lat. W dodatku, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, utwardzimy nią zarówno hybrydę, jak i żel.

Lampy LED o różnej mocy – jaką wybrać?

Nie każda lampa LED jest taka sama. Oczywiście różnią się między sobą wyglądem, ale także parametrami. Najważniejszym z nich jest moc. Rynek oferuje lampy o mocy 6W, poprzez 12W, 24W, nawet do 48W. Czy moc ma znaczenie? Tak – im jest większa, tym szybciej jest w stanie utwardzić warstwę lakieru. W dodatku jeśli jest zbyt słaba, może w ogóle sobie z tym nie poradzić.

Polecamy wybrać lampę o mocy powyżej 12W, by mieć pewność, że dobrze utwardza lakier. Jeśli będziesz nakładać na paznokcie kolejne warstwy i nie utwardzać ich wystarczająco, lakier może marszczyć się, a nawet odchodzić całymi płatami. Tutaj ważny jest także odpowiedni czas trzymania dłoni pod lampą. Należy uzależnić go od rodzaju lakieru oraz mocy lampy. Takie informacje powinien ci dostarczyć producent danego lakieru.

Czy wygląd lampy ma znaczenie?

W dobie tak szerokiego dostępu do produktów do samodzielnej stylizacji paznokci, znalezienie lampy wydaje się nie być trudne. Trudniejszy staje się wybór spomiędzy tak wielu możliwości, jakie oferują producenci. Zasadniczo wygląd lampy nie ma znaczenia. Na przykład jej kolor jest wyłącznie kwestią twojego gustu.

Czasami jednak możesz wziąć pod uwagę wielkość i kształt lampy. Bardziej masywne lampy, które są zabudowane idealnie sprawdzą się do użytku domowego. Jeśli jednak często podróżujesz i w tym czasie musisz poprawiać manicure – lepszym wyborem jest mała, poręczna lampa LED. Na przykład typu mostek, która nie zajmuje dużo miejsca i łatwo spakować ją do walizki.

Dlaczego wybór lampy LED ma tak duże znaczenie?

Od tego, na jaką lampę się zdecydujesz, będzie zależał komfort i efekt twojej pracy. Dobra moc zapewni ci możliwość szybkiego utwardzania, więc manicure będzie trwał krócej. Wybierając większą lampę zapewniasz sobie możliwość włożenia do niej całej dłoni na raz – bez konieczność utwardzania każdego paznokcia osobno.

Musisz też pamiętać, że zbyt słabe utwardzenie sprawi, że lakier nie będzie się po prostu trzymał. Dlatego tylko dobra lampa LED gwarantuje trwały manicure hybrydowy. Nakładanie kolejnych, słabo utwardzonych warstw i długotrwałe trzymanie ich na paznokciach może też prowadzić do alergii i podrażnień. Dlatego wybranie odpowiedniej lampy to pewność pięknych, trwałych i zdrowych paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here