5 faktów o sztucznych rzęsach

0
955

Niemalże każda kobieta marzy o długich, gęstych i pięknych rzęsach. Nie każda kobieta jednak ma tyle szczęścia, że jej naturalne rzęsy onieśmielają mężczyzn. Dużo pań wykorzystuje różnego rodzaju tusze w celu upiększenia swoich rzęs. Niestety tusze często już po kilku godzinach się kruszą, a efekt jest fatalny. Dlatego spora część płci pięknej decyduje się na sztuczne rzęs.

1. Metody przedłużania rzęs.

Sposobów przedłużenia rzęs jest naprawdę sporo, jednak tylko trzy cieszą się sporo popularnością na całym świecie. Pierwszą z nich jest metoda 1:1. Polega ona na doklejaniu sztucznej rzęsy do każdej naturalnej. Ogromną zaletą tego sposobu jest to, że nie istnieje ryzyko podrażnienia cery. Kolejna metoda to 2:1. W tym przypadku będziemy przyklejali dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej. Niestety niesie ona za sobą niebezpieczeństwo obciążenia rzęs. Ostatnia technika zwana 3:1 nadaje niesamowity wygląd bardzo grubych i długich rzęs. Polega ona na doczepianiu do jednej naturalnej rzęsy aż trzech sztucznych.

2. Rodzaje

Do każdej z technik musimy dobrać odpowiednie materiały, z których będą wykonane sztuczne rzęsy. Rzęsy syntetyczne są dość trwałe i silny, ale w zamian za to nie są elastyczne. Mamy do wyboru sporo opcji, w porównaniu do innych te sztuczne rzęsy nie uczulają. Jedwabne wyglądają niemalże jak prawdziwe włosy, nie obciążają rzęs. Rzęsy z futra norki syberyjskiej nie obciążają rzęs, są lekki oraz delikatne. Ich wadą jest to, że mogą powodować alergię.

3. Uzupełnianie

Jak wszyscy doskonale wiemy, nasze włosy rosną przez określony czas, a potem wypadają. Sprawa ma się tak samo w przypadku rzęs, dlatego osoba posiadająca sztuczne rzęsy musi je stale uzupełniać. Musimy też pamiętać o tym, aby w celu utrzymania trwałości nie doklejać sztucznych rzęs do tych najstarszych. Tak samo sprawa ma się z najmłodszymi włoskami, w innym wypadku sztuczne rzęsy po prostu się nie utrzymają.

4. Dobór rzęs

Wybór rzęs powinien być zależny od indywidualnych cech wyglądu. W innym wypadku uzyskany przez nas efekt nie będzie zadowalający. Dla osób o małych oczach świetnym wyborem są długie, podwinięte rzęsy. Powiększą one wizualnie nasze oczy. Kiedy mamy do czynienia z dużymi oczami warto maksymalnie zagęścić rzęsy. Podwinięte i gęste rzęsy optycznie zmniejszą nasze oczy. W przypadku wąskich oczu warto zastosować długie oraz mocno podwinięte sztuczne rzęsy. Sprawią one, że nasze oczy będą uwydatnione, a ludzi nie będą zwracali uwagi na nasze opadające powieki.

5. Pielęgnacja

Aby utrzymać nasze sztuczne rzęsy w dobrej kondycji, musimy przede wszystkim dbać o ich pielęgnację. Przez okres 48 godzin od wykonania zabiegu powinniśmy stronić od wody. Wilgoć sprawia, że klej nie wyschnie w pełni, co źle wypływa na sztuczne rzęsy. Nie powinniśmy też korzystać z tuszu do rzęs czy innych czynności mogących uszkodzić włoski.

Sztuczne rzęsy to ciekawa opcja upiększenia swojego wyglądu. Jednak musimy się stosować do wielu zasad, gdyż w przeciwnym razie uzyskany efekt nie będzie zadowalający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here