Odkurzanie i mycie sufitu

0
1351

Przy odkurzaniu ścian i sufitu ważną sprawą jest przygotowanie odpowiedniej ścierki, która zbiera kurz, a nie przesuwa go z miejsca na miejsce. Przeznaczoną na ten cel miękką szmatkę, najlepiej z tetry czy gazy, pierzemy, a po wypłukaniu moczymy przez kilka minut w wodzie z dodatkiem gliceryny (2 łyżki stołowe na 1 l wody), wyżymamy i suszymy. Ścierką tą owijamy  szczotkę i omiatamy sufit, zawsze w kierunku prostopadłym do okna. Dzięki temu ewentualne ślady naszej działalności będą mniej widoczne.
Jeśli zauważymy, że farba na suficie zaczyna się łuszczyć, nie wpadajmy w panikę i nie wzywajmy od razu malarza. Spróbujmy najpierw zaradzić złu we własnym zakresie. W tym celu trzeba przygotować roztwór ałunu (5 łyżek stołowych na 1 l wody), zanurzyć w nim wałek malarski i przeciągnąć po całym suficie. Po wyschnięciu łuski przestaną opadać.
Mieszkania w starych domach miewają niekiedy sufity ozdobione sztukaterią, na której osiada kurz. Na te przybrudzone miejsca nakładamy papkę z mąki ziemniaczanej i zimnej wody, a po wyschnięciu oczyszczamy delikatnie miękką szczoteczką. Jeśli sztukateria nie jest bardzo brudna, wystarczy oczyszczenie odkurzaczem, przy użyciu małej, okrągłej szczotki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚciany
Następny artykułCzyszczenie kuchenki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here