Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

2
1243

Przede wszystkim nie próbuj podczas świąt zamienić się w obdarzoną nadludzkimi siłami „superwoman”. To oczywiste, że każda kobieta chce trzymać rękę na pulsie, ale nie oznacza wcale, że wszystko musisz robić sama – to najprostsza droga do napięcia nerwowego.

Przygotowania do świąt wymagają jeszcze lepszego niż zwykle planowania i przydzielania obowiązków innym domownikom.Wezwij na pomoc każdego członka rodziny. Dziel się obowiązkami!

Wiele z nas składa sobie solenną obietnicę, że w przyszłym roku lepiej się zorganizujemy. Nie odkładaj tego na później – obiecaj sobie, że lepiej się zorganizujesz jeszcze w tym roku. Zacznij planowanie i przygotowania już na miesiąc przed świętami. Wyobraź sobie, jak cudownie się poczujesz, kiedy już zaplanujesz świąteczne posiłki, zrobisz listę zakupów, kupisz kartki świąteczne, zaprosisz gości i sprytnie schowasz pięknie zapakowane prezenty… a do świąt będą jeszcze miesiąc! Jeśli nie umiesz się aż tak zorganizować, przygotuj zawczasu przynajmniej spis zadań do wykonania i rozdziel obowiązki.

Nie ma tu miejsca na szczegółowe omówienie wszystkich detali związanych z przygotowaniami świątecznymi. Mam jednak nadzieję,
że znajdziesz w tym rozdziale kilka przydatnych rad i wskazówek, które pozwolą ci uniknąć świątecznego zmęczenia i znaleźć czas, by naprawdę odczuwać radość ze świąt.

2 KOMENTARZE

  1. Te kilka rad przytoczonych tutaj jest chyba meritum całej sprawy. Odpowiednie podzielenie obowiązków pomiędzy domowników oraz rozpoczęcie przygotowań odpowiednio wcześniej jest kluczem do sukcesu w misji PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here