Zdrowy, domowy przepis na każdą kieszeń

0
1100

Dbanie o zdrowie wcale nie jest tak trudne jak może się wydawać! Szczególnie, gdy z pomocą spieszą domowe sposoby, przepisy oraz rzeczy ogólnodostępne w polskich domach. Wystarczy tylko nieco chęci!

Dziś polecamy zdrowy, naturalny, tani i co ważne smaczny napój, którego przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę.

Pyszny napój dla aktywnych

Rozpocznijmy może od czegoś takiego jak napój izotoniczny. Znane marki np. Powerade, Gatorade, czy inne „kolorowe” butelki stojące na półkach w sklepie kojarzy chyba każdy. Wiadomo – w produktach sprzedawanych masowo znajduje się mnóstwo chemii, słodzików, barwników czy też innych niepotrzebnych nam rzeczy, które tylko szkodzą. Szanując swoje zdrowie i pieniądze, możemy sami przyrządzić napój izotoniczny w banalny sposób. Będzie on w szybkim tempie dostarczał naszemu organizmowi wody oraz wyrówna jej poziom. Dodatkowo uzupełni też elektrolity, które wydzielamy podczas pocenia się, dostarczy witamin, a ponadto sodu, który przeciwdziała powstawaniu kurczy mięśni.

Czas na przepis!

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy jest on niezwykle prosty. Potrzebujemy:
– 1000 ml wody,
– 2 lub 3 łyżeczki miodu (możemy dobierać smaki i gatunki jak tylko dusza zapragnie),
– sok z 1 lub 2 cytryn (owoce, najlepiej cytrusy także możemy zmieniać, eksperymentujmy),
– ćwiartkę łyżeczki soli w celu uzupełnienia elektrolitów.

Powstały napój na pewno mile zaskoczy smakiem, ale trzeba podkreślić, że przede wszystkim jest bardzo skuteczny i zdrowszy od produktów oferowanych w sklepie, nie zawiera chemii i dokładnie wiemy co się w nim znajduje. Możemy eksperymentować jak tylko chcemy, aż dojdziemy do perfekcyjnego smaku po tanich kosztach. Napój izotoniczny jest niezbędny podczas wysiłku fizycznego, ale śmiało można po niego sięgać na co dzień, w celu uzupełnienia cennych w naszym organizmie mikroelementów.

Po inne ciekawe przepisy zapraszamy na stronę https://www.fotoprzepis.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here