Miski WC do nowoczesnych łazienek

0
932

Urządzając łazienkę, warto postawić na nowoczesną armaturę łazienkową, która nie tylko efektownie wygląda, ale i jest praktyczna w użytkowaniu. Jakie miski WC rekomendowane są do nowoczesnych łazienek? Odpowiadamy na podstawie rozmowy z przedstawicielem sklepu elazienki.pl, we współpracy z którym powstał ten artykuł.

WC kompakt – czyżby nadal w modzie?

Wydawałoby się, że obecnie rzadko kto decyduje się na montaż miski WC zintegrowanej ze zbiornikiem na wodę (WC kompakt). Okazuje się, że nic bardziej mylnego – toalety wolnostojące, pozbawione podtynkowych stelaży, wciąż cieszą się ogromną popularnością. Tego typu miski WC mają zwolenników wśród amatorów samodzielnych napraw, bowiem zdecydowanie łatwiej dostać się do ich elementów konstrukcyjnych w przypadku awarii.

Toalety kompakt wybierają także inwestorzy, którzy nie mogą dokonać zmian konstrukcyjnych we wnętrzu, chcą mimo remontu łazienki pozostawić w niej stare płytki czy też nie mają wystarczających środków finansowych na droższe miski WC typu podwieszanego, dedykowane do stelaży podtynkowych. W tanie, klasyczne WC kompakt, inwestują również właściciele mieszkań pod wynajem oraz kameralnych pensjonatów.

Z tego względu, w sklepach oferujących wyposażenie do łazienek do tej pory można spotkać wiele toalet typu kompakt różniących się od siebie designem i innymi aspektami. Wybór jest naprawdę ogromny i choć mówi się, że tego typu toalety są passe, to bardzo łatwo znaleźć wśród nich eleganckie, nowoczesne modele, prezentujące się równie dobrze co popularne miski WC podwieszane.

Nowoczesne miski WC podwieszane

Zdecydowanie najmodniejsze są jednak miski WC podwieszane, które montuje się wraz z dedykowanymi im stelażami podtynkowymi. Choć wymagają zdecydowanie większej pracy przy montażu, to efekt w postaci mało rzucającej się w oczy, estetycznej toalety jest wart zachodu i potrzebnych do jego osiągnięcia pieniędzy.

Miski WC podwieszane pozostawiają wolną powierzchnię na podłodze, dzięki czemu nie trzeba docinać płytek łazienkowych do ich kształtu, tak jak ma to miejsce w przypadku WC typu kompakt. Oznacza to też, że takie toalety pozwalają na dokładniejsze i łatwiejsze odkurzanie i mycie podłogi w łazience.

Wraz z miskami podwieszanymi można stosować różnego typu spłuczki. W sklepach stacjonarnych i internetowych oferujących wyposażenie do łazienek można znaleźć wiele różniących się od siebie designem przycisków do stelaży podtynkowych WC, które łatwo dopasować kolorystycznie i stylistycznie do zastosowanych w łazience baterii i ozdób.

Jak widać, na rynku toalet wciąż można spotkać wiele WC typu kompakt, popularnych wśród różnych inwestorów. Najmodniejsze są jednak eleganckie i minimalistyczne miski WC podwieszane, które pojawiają się w większości nowoczesnych łazienek. Zdecydowanie warto zainwestować w jedną z nich, uzyskując wnętrze eleganckie, łatwe w sprzątaniu i zgodne z aktualnymi trendami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here