Jak sobie poradzić z żylakami?

0
804

Klinika flebologii jest miejscem niestety coraz częściej odwiedzanym przez pacjentów. Wynika to z faktu, iż siedzący tryb życia lub też długie przebywanie w pozycji stojącej mocno sprzyjają powstawaniu żylaków. A właśnie klinika flebologii jest miejscem w którym, tym powszechnym schorzeniem, zajmie się doświadczony lekarz od żylaków.

Jakie są przyczyny powstawania żylaków?

Jak to niezwykle często bywa, również żylaki są jedną z chorób cywilizacyjnych. Brak ruchu, nadwaga oraz palenie papierosów są czynnikami, które są niczym zaawansowana inżynieria na linii produkcyjnej: dodając je, żylaki mamy prawie jak w banku. Oczywiście, pomimo że dochodzą do tego skłonności genetyczne, to jednak nie ulega wątpliwości, iż decydując się na większą ilość ruchu pomagamy sobie nie tylko uniknąć poszukiwań lekarza od żylaków, ale również lekarza od wielu innych schorzeń. Wśród innych czynników ryzyka wymienia się częste zaparcia. W tej kwestii warto popracować nad dietą: większa ilość warzyw i błonnika w diecie pomoże nie tylko na zaparcia i żylaki.

Gdzie można spotkać lekarza od żylaków: flebolog Warszawa

W stolicy funkcjonuje wiele nowocześnie wyposażonych klinik, które mogą zaproponować leczenie żylaków najnowszymi i mało inwazyjnymi metodami. Praca lekarza zaczyna się od prawidłowej diagnostyki. Ta powinna zostać wykonana za pomocą ultrasonografu metodą Dopplera. Ta metoda badania jest zupełnie nieinwazyjna i niepowodująca jakichkolwiek powikłań. Wystarczy wspomnieć, iż za pomocą ultrasonografu skutecznie od wielu lat bada się kobiety w ciąży i ich rosnące pociechy. Prawidłowa diagnostyka pozwala lekarzowi od żylaków na podjęcie szybkiej i prawidłowej decyzji o kwalifikacji do zabiegu. W zależności od stopnia zaawansowania choroby istnieje obecnie wiele metod leczenia tego nieestetycznie wyglądającego schorzenia.

Leczenie żylaków we wczesnym stadium choroby

W przypadku małego lub umiarkowanego stopnia nasilenia choroby warto rozważyć leczenie farmakologiczne. Stosowane leki pozwalają na wzmocnienie ścian żył oraz zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych. W przypadku, gdy leki mogą nie być stosowane (np. ze względu na występujące interakcje z innymi stosowanymi farmaceutykami) we wczesnym stadium ulgę może przynieść terapia uciskowa, czyli kompresjoterapia. Lekarz od żylaków zaleci w takim przypadku stosowanie odpowiednich rajstop, opasek lub podkolanówek, które poprzez wytwarzany nacisk mogą przynieść poprawę i zatrzymanie rozwoju choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here