Ekologiczne środki czystości – dobry wybór dla Twojego domu i środowiska

0
943

Dbanie o środowisko to obowiązek każdego z nas. Od stanu planety w dużej mierze zależy zdrowie nasze i naszych bliskich. Ekologia to nie tylko wielkie czyny i podniosłe idee. To również sztuka podejmowania właściwych wyborów na co dzień, także podczas zakupów. Warto o tym pamiętać!

Czym wyróżniają się ekologiczne środki czystości?

Lubimy, kiedy nasze otoczenie lśni czystością, jest efektowne i estetyczne, dlatego dbamy o to, by w naszym domu nie gromadziły się żadne zanieczyszczenia. Kupujemy różnorodne środki czystości i produkty ułatwiające sprzątanie. Obecnie na rynku jest ich bardzo dużo, lecz nie wszystkie są tak samo skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla otoczenia. Z tego względu ważne jest, aby wybierać je świadomie i odpowiedzialnie.

Najważniejsze w tej kwestii jest dokładne czytanie składu wybieranych produktów. Te naprawdę ekologiczne są wolne od szkodliwych substancji, takich jak fosforany, borany, formaldehyd, EDTA, mikroplastik czy sztuczne barwniki. Powinny być również w pełni biodegradowalne (dotyczy to również detergentów) oraz zamknięte w ekologicznych, podlegających recyklingowi opakowaniach. Coraz popularniejszym trendem są kartonowe pudełka oraz zastępowanie szkodliwych dla atmosfery aerozoli zwykłymi dozownikami i spryskiwaczami.

Prawdziwie ekologiczne produkty posiadają prosty skład i nie są testowane na zwierzętach. Listę produktów, które spełniają ten warunek, można znaleźć na stronach międzynarodowych organizacji takich jak chociażby PETA czy National Anti- vivisection Society.

Jak wybrać najlepsze środki czystości?

Aby produkty, których używamy do sprzątania w pełni nas zadowalały, muszą być nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również skuteczne i wydajne. W tej kwestii najlepiej sprawdza się marka Ludwik Ekologiczny. Oferuje ona pełną gamę produktów takich jak ekologiczny płyny do naczyń, tabletki do zmywarki, uniwersalne środki do czyszczenia kuchni, łazienki, luster, mebli a także podłóg itp. Dzięki nim całe mieszkanie zalśni czystością, nie stwarzając zagrożenia dla domowników. Ich zrównoważoną produkcję oraz ekologiczny skład potwierdzają liczne certyfikaty, nadawane m.in. przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji czy EU Ecolabel. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że środki do czyszczenia Ludwik Ekologiczny wyróżniają się przystępną, atrakcyjną ceną. Do dystrybucji trafiają w dużych, wydajnych opakowaniach, które wystarczają na naprawdę długi okres użytkowania. Dzięki temu stają się ogólnodostępnymi produktami na każdą kieszeń. Można je kupić w sklepach internetowych takich jak: Antre, Mycenter, Optima express, Bee, Rajsklep oraz drogeriach Clineo i Estrella z wygodną dostawą prosto do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here