Smartfon do codziennego zastosowania

0
277

Jak wybrać praktyczny smartfon, by nie odstraszał wyglądem i przyciągał uwagę funkcjonalnością.

Współczesny rynek urządzeń mobilnych wprawia wielu kupujących w zakłopotanie. Tak duży wybór smartfonów znanych i cenionych producentów sprawia, że trudno jest dokonać właściwego wyboru. Największy problem mają z tym ci, którzy nie znają się na nowoczesnych urządzeniach. To dla nich warto udzielić kilka drobnych, ale jakże cennych wskazówek.

  1. Przekątna ekranu

Wybierając smartfon, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wielkość ekranu. Dziś w modzie są telefony z ekranem o przekątnej 6 cali. Jednak taki model dla wielu osób jest zdecydowanie za duży. Wobec tego lepiej wybrać mniejszy, aby telefon ten był po prostu wygodny w używaniu. Optymalną wielkością będzie tu 5 cali. To i tak duży smartfon, ale na tyle mały, by móc wygodnie go przechowywać – w kieszeni spodni, kurtki, czy w torebce – a także by komfortowo z niego korzystać.

  1. Procesor

Od procesora naprawdę wiele zależy, a między innymi płynność działania owego urządzenia. Dziś 2-rdzeniowy smartfon jest już na tyle słaby, że trudno przeglądać w nim najprostsze strony internetowe, a co dopiero mówić o korzystaniu z funkcjonalnych narzędzi czy graniu. Kilka porządnych aplikacji i urządzenie zaczyna się wieszać. Nawet 4 rdzenie to na chwilę obecną jest już naprawdę niedużo. Jeżeli ktoś obecnie rozgląda się za smartfonem, powinien poszukać takiego z 8-rdzeniowym procesorem, a będzie korzystał z tego urządzenia przez lata.

  1. Aparat fotograficzny

Dobry aparat fotograficzny w smartfonie ma bardzo duże znaczenie. Dziś telefon służy między innymi do robienia zdjęć i to da się logicznie wytłumaczyć. Zwykle telefon każdy ma przy sobie, aparatu nie nosi się na co dzień. W tym przypadku nie powinno się zwracać zbyt dużej uwagi na piksele, gdyż wbrew pozorom one nie są najważniejsze. Tu liczy się jakość wykonywanych zdjęć. Warto też uwzględnić jasność obiektywu. Testując aparat najlepiej zrobić zdjęcie w różnych sytuacjach, w dzień i w nocy, podczas różnych warunków pogodowych.

  1. Pojemność baterii

Czasem baterie w smartfonach tej samej wielkości mają różną pojemność. Na to należy zwrócić uwagę wybierając telefon. Większa bateria jest bardziej wytrzymała, nie trzeba jej zbyt często ładować.

  1. Inne

Dobrze jest, gdy smartfon ma kilka dodatkowych funkcji. GPS, NFC, a do tego czytnik linii papilarnych. Wówczas telefon wydaje się taki nowoczesny i ciekawy. Poza tym trzeba sprawdzić pojemność wbudowanej pamięci i czy ma slot na kartę, by tę pamięć powiększyć.

Zwracając uwagę na powyższe wskazówki można wybrać wręcz idealny telefon, który będzie doskonale się prezentował wizualnie i technicznie. Co więcej, posłuży w znacznie szerszym zakresie, niż tylko do wykonywania połączeń. Można tu jeszcze skupić się na cenie, ale ta raczej nie jest najlepszym doradcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here