Prezenty dla Dzieci

0
344

Podobno kupowanie prezentów dla kogoś i obdarowywanie innych nawet najdrobniejszymi upominkami jest nie tylko łatwe, ale przynosi również dużą dozę satysfakcji. Wbrew jednak pozorom nie zawsze kupno prezentu takie jest – nie od dziś wiadomo, że najtrudniej kupić prezent dla dziecka. Czy prezenty dla dzieci muszą być zawsze wymyślne i fantazyjne? Czy poszukiwania dobrego prezentu muszą być czasochłonne i wyczerpujące?

Już na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że dobre prezenty dla dzieci to niekoniecznie prezenty wymyślne, a przede wszystkim prezenty sprawdzone. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Przede wszystkim na wiek dziecka – prezent musi być ściśle dopasowany do wieku dziecka, który w największym stopniu opowiada za jego możliwości przyswajania informacji, rozumienia świata czy po prostu zdolności i umiejętności. Co prawda wiele osób praktykuje kupowanie prezentów niejako z wyprzedzeniem w stosunku do wieku dziecka, jednak jest to złe podejście – pomimo tego, że prezent z pewnością będzie później użyteczny, to jednocześnie nie wywoła pozytywnej reakcji w momencie obdarowania dziecka.

Wiek dziecka

Prezent nie może być zatem zarówno infantylny, jak i zbyt poważny. Musi być dopasowany do wieku. Nie powinniśmy przedszkolakowi kupować najnowszego telefonu czy też gimnazjaliście kolorowanki. Takie prezenty odniosą skutek odwrotny od zamierzonego pomimo naszych dobrych intencji.

Zainteresowania

Decydując się na zakup prezentu dla dziecka warto wziąć pod uwagę również zainteresowania dziecka i jego pasje. Jeżeli interesuje się kosmosem to warto kupić np. grę planszową nawiązującą do tego tematu, która będzie przez to dla niego ciekawszym prezentem niż taka sama gra, ale oparta o tematykę chociażby rolnictwa.

Gry planszowe

Jednym z prezentów, który sprawdza się w każdej sytuacji niezależnie od wieku dziecka, są wszelkiego rodzaju gry planszowe – dzisiejsze gry są dość zaawansowane i dopracowane, a tym samym bez większych problemów kupimy grę na prezent. Warto zwrócić uwagę na tematykę gry, czas jednej rozgrywki oraz ilość osób niezbędnych do zagrania. Budżet? Od kilkunastu złotych wzwyż.

Książka

Sprawdzonym prezentem są również wszelkiego rodzaju książki – warto tutaj unikać jednak lektur szkolnych, które są co prawda niezwykle użyteczne, jednak w większości przypadków kojarzą się dzieciom po prostu negatywnie. Warto wybrać jedną z popularnych pozycji w czasie zakupu i bezwzględnie pamiętać o wieku i zainteresowaniach danego dziecka przy zakupie. Dobrą książkę kupimy już za kilkanaście złotych.

Gry komputerowe

Pomimo tego, że gry komputerowe zawsze wywołują skrajne emocje – od tych pozytywnych do najbardziej negatywnych – bez wątpienia są jednak niemal zawsze dobrym prezentem. Za kilkadziesiąt złotych jesteśmy w stanie zakupić jeden z najnowszych tytułów zarówno w wydaniu pudełkowym, jak i poprzez jedną z internetowych platform dystrybucji gier wideo. Wadą tego typu prezentu jest to, że warto znać dokładne parametry komputera danego dziecka, aby się nie okazało, że gra wymaga szybszego urządzenia i się po prostu nie uruchomi lub będzie niegrywalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here