Jaką karmę wybrać dla czworonożnego przyjaciela?

0
516

Wybór odpowiedniej karmy jest ważnym elementem, ponieważ dzięki dostarcza ona psu wszystkich wartościowych składników. Zwierzęta zasługują na to, aby ich codzienne menu było zdrowe i bogate w witaminy. Karma dla psa pełni kluczową rolę w rozwoju i dobrym samopoczuciu pupila. Dlatego do jej wyboru trzeba podejść odpowiednio, zwracając uwagę na to, co jada nasz pupil.

Na co zwrócić uwagę kupując jedzenie dla psa?

W odpowiednio dobranej karmie muszą znaleźć się wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Najlepsza karma dla psa powinna być przygotowana ze świeżych i naturalnych produktów. Zawarte w niej składniki muszą cechować się łatwą strawnością oraz nie mogą zawierać substancji szkodliwych. Ponadto karma musi być też odpowiednio dobrana pod względem wieku oraz stanu zdrowia psa. Mniejsze pieski będą miały problem z ich pogryzieniem, co spowoduje niechęć pupila do jedzenia.

Jaka karma jest lepsza – sucha czy mokra?

Coraz więcej osób decyduje się na wybór gotowych karm. Nie jest to wcale zły pomysł, ponieważ można zaoszczędzić wiele czasu. Zanim jednak kupisz gotową karmę dla psa, zastanów się dobrze, którą z nich wybrać. W sklepach można spotkać dwie formy: karmę suchą i mokrą. Często można się spotkać z przeświadczeniem, że karma mokra jest zdecydowanie lepsza, ponieważ pokarm jest mniej przetwarzany i przez to łatwiej strawny dla czworonoga. Ponadto jest wilgotna, a jedzenie jej sprawia psu większą przyjemność. Natomiast karma dla psa sucha powoduje wzmożone pragnienie. W związku z tym nie można zapomnieć o podaniu pupilowi dodatkowej miski z wodą.

Czy szczenięta mogą jeść to samo, co dorosłe psy?

Karmy dla szczeniąt, a karmy dla dojrzałych psów lub nawet seniorów zdecydowanie się różnią. Różnica polega głównie na składzie. Okres szczenięcy to czas, w którym pies rozwija swój organizm. W tym czasie poszczególne układy i narządy ulegają wykształceniu oraz nabierają pełnej sprawności. Na prawidłowy wzrost i rozwój szczeniaka wpływa przede wszystkim zbilansowana dieta. Jest to najważniejszy czas, ponieważ wszelkie zaniedbania, niedobór lub nadmiar składników odżywczych mogą być przyczyną wielu chorób w późniejszym okresie. Natomiast karma dla psa seniora powinna być indywidualnie dopasowana do jego wieku i stanu fizycznego. Prawidłowy wybór karmy pozytywnie wpływa na jego zdrowie, witalność oraz poprawia stan fizyczny, dodając mu więcej energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here