Jak wybrać deskę do prasowania?

0
874

Masz dość prasowania w niewygodnej pozycji, od której ciągle bolą Cię plecy? Czas rozejrzeć się za nową deską do prasowania – dopasowaną do Twojego wzrostu, regulowaną i dość lekką, by można było ją przenosić w różne pomieszczenia domowe. Jest przecież tyle nowoczesnego asortymentu w sklepach, że na pewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie, a my Ci w tym pomożemy.

Posiadasz w swoim domu deskę do prasowania, ale jest to model niewygodny, przestarzały lub zniszczony? Jeśli w jakimkolwiek aspekcie, zastanawiasz się nad zakupem nowego produktu to postaramy się dobrać dla Ciebie taki model, z którym monotonne prasownie odzieży będzie wreszcie domową przyjemnością.

Materiał, z którego wykonana jest deska

Tańsze deski są wykonane z płyty wiórowej. To modele cięższe od nowoczesnych desek z siatki metalowej. Przez te drugie przenika para, a powleczone są dodatkowo materiałem bawełnianym lub tworzywem sztucznym. Drugi model jest nowoczesny i lekki. To produkt, dla osób, które prasują w różnych częściach domu. Przenoszenie takiego produktu nie sprawi kłopotu.

Jaka kwotę przeznaczyć na zakup deski

Jaka kwotę przeznaczyć na zakup?

Ceny desek wahają się w granicach od około 50 zł do nawet 900 zł. Są to ceny desek do użytku domowego, profesjonalne deski, stosowane w szwalniach mogą kosztować znacznie więcej. Cena zależy oczywiście od tego, z czego zostały wykonane i jakie dodatkowe funkcje posiadają. Przy standardowych potrzebach osoby kupującej, nie powinniśmy wydać więcej niż 150 zł.

Dodatkowe funkcje

Niektóre deski wyposażone są w kilka gadżetów np. podstawkę pod żelazko lub antenkę podtrzymującą przewód. Są deski, które posiadają pokrowiec metalizowany, dzięki czemu możemy pozostawić nagrzane żelazko bez obawy o przypalenie. Rozróżnia się też dwa rodzaje desek: elektryczne i nieelektryczne. Jaki model wybrać? Jeśli oczekujesz od deski czegoś więcej, zaszalej z produktem o dodatkowych funkcjonalnościach. Deska to przecież zakup na lata.

Rankingi najlepszych desek

Rankingi najlepszych desek

Prym wiedzie tu znana już wszystkim marka, od wielu lat goszcząca w naszych domach. Mowa oczywiście o firmie Vileda. Produkty tejże firmy, są najczęściej wybierane jeśli chodzi o asortyment do sprzątania domu i nie tylko. Są to produkty przede wszystkim mocne, wytrzymałe, solidne i na pewno warte swojej ceny. Zaraz po Viledzie cenionymi produktami będą deski marki Philips.

Jedne i drugie deski cechuje wysoka jakość wykonania i niezawodność.

Wysokość deski, którą dopasujesz do siebie

Pamiętaj, aby uniknąć bólu pleców, koniecznie zakup deskę z optymalną regulacją wysokości. Podczas prasowania ustaw deskę tak, by nie schylać się, ale utrzymywać plecy w pozycji wyprostowanej. Standardowa wysokość deski po rozłożeniu to około 88 cm-102 cm. Z reguły taka możliwość regulacji spokojnie wystarcza.

Wybór idealnej deski do prasowania nie jest taki prosty. Trzeba jednak pamiętać, że musi ona przede wszystkim być praktyczna i spełniać swoją funkcję. Zajrzyj do sklepów jak najszybciej, nie zwlekaj zakupem, sprzedawca na pewno udzieli Ci wszystkich informacji, które umożliwią wybór idealnego modelu. Sprawdź również swoje stare wysłużone żelazko, może i ono wymaga wymiany. Zapomnij o nieznośnym bólu pleców i jak najszybciej rusz na zakupy, by zmierzyć się z nową technologią prasowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here