Jakie pędzle do makijażu?

0
993

Właśnie rozpoczynasz swoją wielką przygodę z wizażem? Marzysz o tym by w przyszłości zostać profesjonalną makijażystą a może chcesz by Twój codzienny make up był schludny i estetyczny? Niezależnie od tego w jakiej sytuacji jesteś, jedno jest pewne – musisz zaopatrzyć się w profesjonalne pędzle do makijażu! Jakie sprawdzą się najlepiej – syntetyczne czy te naturalne? Dzisiaj odpowiemy nie tylko na te pytanie, podpowiemy również jakie rodzaje pędzli powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.

Podstawowe pędzle do makijażu

Chcesz wiedzieć na jakie pędzle do makijażu warto zwrócić uwagę? Dzisiaj skupimy się na tych najbardziej potrzebnych, czyli pędzlach podstawowych.
Zaczniemy od pędzli do twarzy a w zasadzie to pędzla do podkładu tylu „flat top”, charakteryzuje się on prostym, ściętym kształtem a jego głównym zadaniem jest równomierne nałożenie fluidu na skórę.
Na drugim miejscu jest puchaty pędzel do bronzera oraz skośny pędzel do róży, z ich pomocą wyszczuplisz swoją twarz a także nadasz jej odrobiny życia i pewnego rodzaju „trójwymiarowości”.

Teraz skupimy się na pędzlach do makijażu oczu, w Twojej kosmetyczne powinny znaleźć się trzy modele pędzli – płaski, puchaty oraz ścięty. Przy pomocy płaskiego nałożysz cień na powiekę ruchomą, puchatym rozblendujesz cień w załamaniu powieki a ściętym wyczarujesz równą kreskę, która podkreśli i uwydatni Twoje spojrzenie.
Oprócz wymienionych rodzajów pędzli na rynku znajdziesz również całe mnóstwo innych, różniących się od siebie wielkością i kształtem. Jesteśmy przekonani, że w raz z rozwojem Twojego doświadczenia powiększać się będzie Twoja kolekcja pędzli.

Włosie syntetyczne czy naturalne?

Zastanawiasz się, które pędzle wybrać? Postawić na droższe pędzle wykonane z naturalnego włosia np. kozy lub kucyka czy dużo tańsze pędzle syntetyczne? Oczywiście dużo w tym przypadku zależy od samej Ciebie oraz stopnia zaawansowania. Osobom początkującym profesjonaliści polecają zakup pędzli syntetycznych, dlaczego? Sztuczne włosie nabiera zdecydowanie mniej produktu, przez co efekt jest naturalniejszy. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z makijażem lub jesteś amatorką to ten wybór będzie strzałem w dziesiątkę.

Pędzle z włosia naturalnego są nieco bardziej szorstkie przez co też nabiera się na nie znacznie większa ilość produktu. Z ich pomocą intensywny makijaż wyczarujesz dosłownie w kilka minut. Są one jednak drogie, koszt jednego takiego pędzla to wydatek rzędu 50 zł.

Jakie pędzle do makijażu?
Wybierz zestaw dla początkujących!

Nadal nie jesteś przekonana co do tego, który z rodzajów pędzli przyda Ci się najbardziej? W takim razie skuś się na zakup całego zestawu – znajdziesz tam podstawowe modele pędzli, które z pewnością wykorzystasz podczas wykonywania swojego codziennego makijażu, zarówno pędzle do twarzy jak i ciała m.in.: pędzel do bronzera, podkładu, różu, pędzel do blendowania cieni, pędzel płaski, do eyelinera, szczoteczkę do wyczesywania brwi itp.
Co więcej zakup zestawu opłaci Ci się dużo bardziej niż zakup pojedynczych sztuk pędzli. To świetna opcja dla praktycznych oraz oszczędnych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here