Jak zrobić delikatny makijaż?

0
1023

Nie każda kobieta czuje się dobrze w pełnym i mocnym makijażu, wśród nas są takie, które stawiają na subtelne podkreślenie urody poprzez wykonanie delikatnego makijażu. Chcesz wiedzieć jak się malować by uzyskać cieszący się dużą popularnością wśród świata beauty make-up „no make-up”? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym Twoja cera będzie wyglądała naturalnie, świeżo i promiennie.

Kryjący podkład zamień na krem CC

Make-up delikatny to makijaż niewidoczny, ten rodzaj makijażu wybieramy głównie w okresie wiosenno-letnim, ciężkie widoczne makijaże to trend pojawiający się jesienią oraz zimą. W tym czasie na naszych twarzach goszczą z reguły ciężkie, kryjące podkłady, które nie ukrywajmy są widoczne na skórze. Wraz ze wzrostem temperatury chętniej wymieniamy kosmetyki do makijażu na te o dużo lżejszej formule. Niektóre kobiety delikatny, naturalny make-up noszą całym rokiem nie goniąc za obowiązującą modą.

Aby makijaż był niemalże niewidoczny należy skupić się na podkładzie, który radzimy wymienić na krem BB, CC lub DD. Są to produkty w większości oparte na bazie wody, ich konsystencja jest leciutka, dzięki czemu rewelacyjnie wtapiają się w skórę, nie tworząc efektu maski.
Kremy korygujące koloryt cery mają słabe krycie, więc musisz liczyć się z tym, że nie będą one w stanie ukryć wszystkich niedoskonałości, w przypadku konieczności możesz użyć korektoru.
Pamiętaj, by nałożony na skórę krem CC również utrwalić pudrem – przedłuży to trwałość całego makijażu.

Podkreśl swoje spojrzenie

W przypadku delikatnego makijażu ograniczamy się jedynie do zbędnego minimum. Jeżeli chodzi o podkreślenie spojrzenia to tutaj skupimy się oczywiście głównie na brwiach oraz rzęsach. Zaczynając od tych pierwszych – podkreśl je kredką lub pomadą a następnie utrwal specjalnym żelem. Brwi są ramą oka i to one powinny skupiać na sobie większość uwagi.
Zastanawiasz się co z makijażem oka? Tutaj także obowiązuje ta sama zasada – im mniej tym lepiej. Na ruchomą powiekę nałóż odrobinę połyskującego cienia a neutralnym brązem podkreśl załamanie powieki – to w zupełności wystarczy. Teraz zajmij się tuszowaniem rzęs ale tylko górnych tak by nie obciążać zbytnio oka.

Jak zrobić delikatny makijaż?
Muśnij skórę słońcem

Do tego celu użyj rozświetlającego bronzera oraz różu. W przypadku delikatnego makijażu na bok odstawiamy mocne konturowanie oraz strobing – tutaj stawiamy na subtelną zdrową opaleniznę. Przy pomocy dużego puchatego pędzla oraz pudru brązującego muśnij skórę w kilku strategicznych miejscach – policzki, czoło oraz nos. Nie zapominaj również o wypiekanym różu, dzięki temu Twoja cera będzie wyglądać nie tylko promienne ale przede wszystkim zdrowo!

Błysk na ustach

Matowe pomadki w dalszym ciągu są modne jednak naturalny make-up potrzebuje czegoś dużo lżejszego. Tutaj tak naprawdę wystarczy nałożenie na usta zwykłego balsamu do ust, kremowej pomadki w neutralnym odcieniu lub błyszczyka. Połyskujące usta wyglądają niezwykle kusząco i soczyście dodatkowo odbijające światło produkty optycznie powiększają usta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here